Ćwiczenia na pośladki nie obciążające kolan

Masz problem z kolanami i boisz się, że trening tylko pogorszy sytuację? Przetestuj nasze ćwiczenia, dzięki którym wzmocnisz pośladki bez obciążania kolan.

Oto ćwiczenia na pośladki, które nie obciążą Twoich kolan i pomogą ci zbudować jedrną i kształtną pupę. 

1. LIFTY W PODPORZE NA FOTELU

Lift do tyłu w oparciu o fotelLift do tyłu w oparciu o fotel Myfitness.pl

Oprzyj się oburącz o fotel. Napnij brzuch, zawiń miednicę w stronę klatki piersiowej. Następnie unoś jedną nogę w górę, maksymalnie na wysokość bioder. Przytrzymaj chwilę w górze, mocno napinając pośladki. Następnie opuść i powtórz ruch 15 razy. Po wykonaniu wszystkich powtórzeń zmień nogę. Zrób 3 serie tego ćwiczenia. 

2.ODWODZENIE NOGI W BOK W PODPORZE PRZODEM

Odwodzenie nogi do bokuOdwodzenie nogi do boku Myfitness.pl

Do tego ćwiczenia możesz użyć ściereczki lub małej pufy. Ustaw się w pozycji podporu przodem. Jedną nogę oprzyj na ściereczce/pufie. Następnie odsuwaj ją w bok maksymalnie do wysokości bioder. Wykonaj ten ruch 15 razy, zmień nogę. Zrób 3 serie tego ćwiczenia.

3. GLUTE BRIDGE NA KRZEŚLE

Trenowałam jak Stephanie DavisTrenowałam jak Stephanie Davis Karolina Brzuszczyńska

Oprzyj się stopami o krzesło, plecy połóż na macie, a ręce ułóż wzdłuż ciała. Następnie wykonuj wypychanie bioder w górę. Pamiętaj, aby mocno napinać mięśnie pośladków i brzucha w fazie końcowej ruchu. Wykonaj 3 serie tego ćwiczenia po 15 powtórzeń. 

4. UNOSZENIE BIODER ZE ZŁĄCZONYMI STOPAMI

Unoszenie bioder ze złączonymi stopamiUnoszenie bioder ze złączonymi stopami Karolina Brzuszczyńska


Oprzyj tułów o krzesło, ugnij nogi w kolanach i złącz stopy. Następnie wykonuj unoszenie bioder do góry. Pamiętaj o mocnym napinaniu pośladków i brzucha. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.