Mała domowa siłownia - w jaki sprzęt ją wyposażyć? Podpowiadamy, w co warto inwestować

Możliwość ćwiczenia w domu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają mało czasu lub nie mają siłowni w okolicy. W domu możemy zaaranżawać niewielki kącik do ćwiczeń nie wydając na to majątku.

Niezbędnik dla ćwiczących w domu

Aby zbudować domową mini siłownię nie potrzebujemy wcale ani dużo miejsca, ani wiele sprzętu. Na pewno dobrze jest zacząć od maty treningowej - na niej możemy wykonywać już większość ćwiczeń i wcale nie potrzeba do tego dodatkowych sprzętów. Jednak jeśli zależy nam na większym urozmaiceniu ćwiczeń możemy do maty dokupić dwa bloczki do jogi - przydadzą się nie tylko miłośnikom tej aktywności - czy piłkę do ćwiczeń. Polecamy również zainwestować w hantle, które na pewno przydadzą się nawet przy lekkim treningu siłowym. 

Niezbędnik dla ćwiczących w domuNiezbędnik dla ćwiczących w domu fot. pexels

Jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać? 

Jeśli chcecie rozbudować swoją domową mini siłownię to warto oczywiście zainwestować w sprzęt sportowy. W domu czy mieszkaniu jednak nie mamy zwykle do dyspozycji tyle miejsca, by zaaranżować całe pomieszczenie na siłownię. Z tego względu proponujemy wybierać sprzęty do ćwiczeń, które będą działać na jak najwięcej partii ciała. Dobrym pomysłem będzie rowerek treningowy czy orbiter. Jeżeli zależy nam na treningach siłowych, warto pomyśleć również o zakupie ławki. Nie jest droga, a przy tym możemy wykonywać na niej trening siłowy z pomocą hantli czy sztangi. Z pomocą akcesoriów i sprzętów, o których pisaliśmy też powyżej będziecie mogli przygotować trening ogólny - zarówno siłowy jak i cardio. 

Poniżej wybraliśmy dla was również wygodną odzież treningową. W końcu nawet w domowej siłowni możemy sobie pozwolić na modny wygląd. Dobre samopoczucie podczas treningu na pewno wpłynie pozytywnie na nasze wyniki sportowe. 

Więcej o: