6 rzeczy, które warto wrzucić do torby, gdy wybierasz się na trening. Będzie wygodniej, przyjemniej i bardziej efektywnie!

Każdy już wie, że bez ręcznika nie ma co iść na siłownię czy fitness. Warto zabrać ze sobą także kilka innych rzeczy. To niepozorne drobiazgi, które znacząco wpływają na jakość treningu. Przed wyjściem z domu koniecznie wrzuć je do torby.

W takim miejscu jak siłownia, czy klub fitness obowiązuje niepisany kodeks zachowań. Należy zmieniać obuwie, zachowywać czystość, nie przeszkadzać innym itp. Wszystko  dla wspólnego komfortu. Pomyśl jednak o swojej wygodzie w trakcie ćwiczeń i spakuj kilka rzeczy, które sprawią, że w trakcie treningu będzie ci wygodniej i przyjemniej. 

Zapasowa gumka do włosów

Jeśli planujesz intensywny trening fitness lub ćwiczenia na siłowni, zawsze warto wrzucić do torby dodatkową gumkę do włosów. Wcale nie po to, żeby wyczarować w szatni oszałamiający fryz na trening, ale - jak zapewne wiesz - gumki do włosów potrafią pękać w najmniej odpowiednim momencie, na przykład podczas związywania włosów przed ćwiczeniami, czy poprawiania ich w trakcie treningu. Kaskada seksownie opadających na ramiona i plecy włosów, w takich warunkach szybko zmienia się w mokre od potu strąki, które nieestetycznie oblepiają twarz i szyję. Niewygodnie i niezbyt efektownie. 

Torba na trening to nie bagaż podręczny! Podpowiadamy co zabrać na fitness, a co zostawić w domu

W trakcie intensywnych ćwiczeń, gumka do włosów jest niezbędnaW trakcie intensywnych ćwiczeń, gumka do włosów jest niezbędna Fotolia

Koszulka na zmianę

Pot to nieodłączny element ćwiczeń. Na siłowni czy sali fitness nikogo nie dziwią mokre plamy na koszulce, ale jeśli spędzasz w klubie więcej czasu, a twój trening jest bardzo intensywny, warto w przerwie między ćwiczeniami ją zmienić. Nie tylko będziesz się czuła bardziej komfortowo, ale zadbasz także o sprzęt i higienę, bo nie będziesz zostawiać mokrych plam na przyrządach do ćwiczeń czy podłodze. Pamiętaj, że dbając o czystość przestrzeni, w której ćwiczysz, dbasz także o swoje bezpieczeństwo i zachowujesz higienę.

Trening na czczo - wady i zalety. Dowiedz się, czy lepiej trenować po posiłku, czy z pustym żołądkiem.

 

Słuchawki

Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy planujesz długi trening na bieżni, orbitreku, czy rowerku stacjonarnym. W trakcie ćwiczeń możesz nie tylko słuchać muzyki, która cię motywuje, czy nadaje tempo, ale także posłuchać audiobooka, zadzwonić do mamy, czy nadrobić zaległości w angielskim. Słuchawki pozwalają także w pewnym stopniu odciąć się od otoczenia (muzyka, która rozbrzmiewa z głośników w klubie często pozostawia wiele do życzenia), skupić na treningu, zrelaksować. Pamiętaj jednak, żeby uważać na kabelek - lepiej, jeśli nie zahaczysz nim o żaden przyrząd, czy po prostu nie zaplączesz się w niego, jeśli jest za długi. 

Plan na siłownię dla początkujących kobiet

W trakcie intensywnego, długiego treningu warto zmienić mokrą koszulkę na suchąW trakcie intensywnego, długiego treningu warto zmienić mokrą koszulkę na suchą Fotolia

Żel do odkażania dłoni

Chociaż dobre kluby fitness, czy siłownie dbają o czystość swoich sprzętów i zachęcają do tego samego wszystkich użytkowników, trudno wymagać cudów. Ciężarki, sztangi, uchwyty rozmaitych przyrządów etc mogą być siedliskiem bakterii i zarazków. Żeby co chwilę nie chodzić do łazienki w celu umycia rąk,warto mieć przy sobie malutką buteleczkę płynu do dezynfekcji dłoni. Po jego użyciu, zanim złapiesz ciężarki lub sztangę, upewnij się, że twoje dłonie są całkiem suche, jeśli nie, użyj ręcznika. 

Smog a trening na świeżym powietrzu. Czy ćwiczenie na zewnątrz jest korzystne dla zdrowia?

Żel do odkażania dłoni to coś dla tych, którzy nawet w czasie ćwiczenia chcą mieć względnie czyste ręceŻel do odkażania dłoni to coś dla tych, którzy nawet w czasie ćwiczenia chcą mieć względnie czyste ręce Fotolia

Nie jeden ręcznik, a dwa

Dotyczy to osób, które po treningu biorą w klubie prysznic. Wycieranie się ręcznikiem, który towarzyszył nam w trakcie ćwiczeń jest niehigieniczne i zwyczajnie nieprzyjemne. To bardzo zły pomysł. Do torby treningowej najlepiej wrzucać ręczniki z mikrofibry, bo są lekkie, zajmują niewiele miejsca i szybko schną.

Te gwiazdy przeszły mordercze treningi żeby przygotować się do roli. Spektakularne metamorfozy

Dbanie o czystość i higienę w czasie ćwiczeń wpływa na nasze bezpieczeństwoDbanie o czystość i higienę w czasie ćwiczeń wpływa na nasze bezpieczeństwo Fotolia

Rękawiczki bez palców

Przydają się na siłowni, czy ćwiczeniach fitness ze sztangami. Po pierwsze, dzięki rękawiczkom jest znacznie wygodniej i bezpieczniej w trakcie treningu. Poza tym, dużo mniej bolą dłonie, rękawiczki chronią je przed pojawianiem się na nich bolesnych pęcherzy, czy nieestetycznych odcisków. Pamiętaj jednak, żeby regularnie prać takie rękawiczki, bo łatwo można przegapić moment, w którym z elementu garderoby na trening, zmieniają się w siedlisko bakterii i zarazków. 

 Jak w 2 tygodnie pozbyć się tłuszczu z brzucha

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.