Jesień to pora roku, w której nie trudno o przeziębienie. Katar, zatoki, ból gardła i kaszel ma w tym okresie większość z nas. Czy przeziębienie zmusza nas do rezygnacji z treningów?
Frittata w wersji fit. 5 przepisów na prosty w przygotowaniu omlet śródziemnomorski
Okazuje się, że odpowiednio dopasowany trening może zwiększyć naszą odporność. Trening o średniej intensywności zmniejsza stan zapalny, obniża poziom kortyzolu, ma wpływ na "nowe" komórki układu immunologicznego. Jednak trening zbyt intensywny może mieć działanie zupełnie odwrotne.
Jeśli objawy są łagodne i męczy cię jedynie katar czy ból gardła, to postaw na lekki trening typu nordic walking, basen, yoga, stretching lub jazda na rowerze. Jeśli trenujesz na siłowni i nie chcesz rezygnować z treningu to zaplanuj swój trening tak, by nie był on zbyt intensywny. Postaw na spokojniejsze ćwiczenia, nie katuj swojego organizmu zbyt wielkimi ciężarami.
Napad głodu w trakcie diety. Co zrobić, gdy nie udało się nad nim zapanować?
Jeśli natomiast odczuwasz, że objawy są nasilone. Męczysz się z kaszlem i gorączką, to stanowczo powinnaś odpuścić trening i czym prędzej udać się do łóżka. Trening może tylko pogorszyć sytuacje. Organizm zmagający się z chorobą jest już wystarczająco zmęczony, trening siłowy czy wydolnościowy to dla niego dodatkowy wysiłek, z którym musi się zmierzyć. Dlatego, jeśli chcesz szybko wrócić do formy i uporać się z chorobą postaw na zdrowy rozsądek.
Spal tłuszcz z nóg i wyrzeźb mięśnie, dzięki treningowi znanej trenerki