Ta kobieta piła dziennie 4 litry wody przez 30 dni. Co się stało?

"Water Galon Challenge" to popularne wyzwanie krążące w sieci, które polega na wypiciu w ciągu dnia całego galonu wody. Galon to 4 litry wody, które należy wypić w ciągu 24 godzin.

Na jednym z zagranicznych portali znalazłyśmy historię pewnej dziewczyny - Kris Rile, która podjęła się wyzwania. Jak sama przyznaje przed wyzwaniem wręcz nienawidziła wody. Zazwyczaj gasiła pragnienie lemoniadą w butelce, czy kolorowym napojem. Jednak, kiedy dowiedziała się o wyzwaniu postanowiła się go podjąć. Zadecydowała, że przez równych 30 dni będzie piła 4 litry wody! To naprawdę dużo. W szczególności, że dziewczyna do tej pory nie wypijała litra w ciągu dnia. Jak jej poszło? I co się w tym czasie działo z jej ciałem? 

Piłam 4 litry wody dzienniePiłam 4 litry wody dziennie https://i.pinimg.com/564x/f8/9b/09/f89b09d6b9f9218fa38cc8a5dda2445b.jpg

Pierwszy tydzień picia wody:

Z początku wydawało mi się, że jest to bardziej jak tortura: nagły napływ wody do mojego organizmu sprawiał, że czułam się rozdęta. Spędzałam więcej czasu biegając do łazienki niż pracując przy biurku. Cieszyłabym się pierwszą częścią mojego popołudniowego spaceru z psem, ale ledwo zdążyłam wyjść i biegłam do domu, bo musiałam siusiu. To nie było przyjemne, ale , ale obietnice dotyczące wyzwania odnośnie lepszego snu, mniejszego apetytu, czystszej i promiennej cery utrzymywały mnie w moim postanowieniu. 

Drugi tydzień picia wody: 

Na początku drugiego tygodnia Kris nadal czuła się pełna. Ale zaczęła zauważać, że je nieco zdrowiej. Dotychczas była fanką słodyczy i często kupowała impulsywnie. A skupiając się na wypijaniu tak dużych ilości wody zaczęła również przywiązywać wagę do odżywiania. Zamias batonów po obiedzie decydowała się na owoce. 

Źródlana? Stołowa? Mineralna? Czym się kierować w wyborze wody?

Nie zauważyłam wzrostu poziomu energii ani poprawy jakości snu, ale zdecydowanie zauważyłam pewne zmiany na moim talerzu.

Galon Water ChallengeGalon Water Challenge Pinterest

Trzeci tydzień picia wody:

Kris w trzecim tygodniu cały czas odczuwała pragnienie. Mimo, że piła ciągle czuła się spragniona. Organizm przyzwyczaił się do dużych ilości płynów. Jednak dziewczyna odczuwała ogromną ochotę napicia się czegoś o intensywnym smaku. Od czasu do czasu do jej 4 litrów wody dochodziła dodatkowo szklanka słodkiej lemoniady. Jednak po lemoniadzie odczuwała jeszcze większe pragnienie. 

Czwarty tydzień pici wody:

Pod koniec mojego miesięcznego wyzwania byłem rozczarowany, że nie mogę cieszyć się ze wszystkich korzyści zdrowotnych, na które liczyłam. Nadal nie spałam dobrze, na mojej twarzy malował się stres związany z pracą i intensywnym trybem życia, ale czułem się zdrowiej. Jadłem lepiej i piłem znacznie więcej wody niż kiedykolwiek w życiu.

Po zakończeniu wyzwania Kris zrezygnowała z kawy, czego w życiu sobie nie wyobrażała. Woda zastąpiła poranną rutynę picia kofeiny.  Jak twierdzi raczej nie wróci do picia 4 litrów wody dziennie. Jednak z pewnością będzie piła o wiele więcej wody niż dotychczas.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.