Ten trening zrobisz za pomocą jednej maszyny na siłowni

Na siłowni jest mnóstwo sprzętów, które wyglądają dziwnie. Dzisiaj skupimy się na jednym, za pomocą którego zrobisz trening całego ciała. O jakim sprzęcie mowa? O wyciągu.

Bądźmy szczerzy, na siłowni jest dużo ćwiczeń, które mogą Cię odstraszyć szczególnie, gdy nie masz 100% pewności, jak korzystać z tego sprzętu. Ta maszyna może wygląda nieco skomplikowanie, ale wcale nie jest. Z pewnością szybko opanujesz technikę tych ćwiczeń. 

Jest mnóstwo ćwiczeń, które możesz wykonać za pomocą wyciągu, abyś czuła się komfortowo podczas korzystania z niego, stworzyłam szybki, trzyczęściowy trening całego ciała. Dzięki klasycznym ćwiczeniom z wykorzystaniem maszyny zaangażujesz do pracy wiele mięśni jednocześnie. Jednak zanim zaczniesz nie zapomnij o porządnej, minimum 10 minutowej rozgrzewce. 

 

Trening

1. Przysiady 

Sięgnij po talerze, które posłużą ci za podwyższenie. Zapnij pas na swojej tali. Pas znajdziesz na siłowni, jeśli nie - poproś o niego trenera. Do pasa podepnij linkę wyciągu, dopasuj obciążenie do swoich możliwości. Następnie wykonaj przysiady. Zwróć uwagę na poprawną technikę 

 

2. Odwodzenie nogi na wyciągu dolnym

Zamocuj linkę wyciągu do kostki. Dopasuj odpowiednie obciążenie, a następnie wykonuj odwodzenie nogi w tył. Pamiętaj, aby sylwetka była stabilna, a kręgosłup pozostał w pozycji neutralnej - nie wyginaj go do przodu w odcinku lędźwiowym. 

 

3. Odwodzenie nogi na wyciągu dolnym w bok

 

4. Uginanie przedramion na wyciągu dolnym

Zapnij rączkę do linki wyciągu dolnego i chwyć ją oburącz. Następnie wykonuj uginanie przedramion.

 

5. Martwy ciąg na prostych nogach na wyciągu dolnym

Odwróć się tyłem do wyciągu i chwyć za rączki. Następnie ugiaj i prostuj tułów. Nogi pozostaw nieruchome, lekko ugięte w kolanach. Pamiętaj, aby nie wyginać pleców. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.