7 produktów, które powinnaś zjeść natychmiast, jeśli czujesz się wzdęta

Wzdęty, nieestetycznie wystający brzuch - chyba każda kobieta zna tę nieprzyjemną dolegliwość. Jak szybko i skutecznie sobie z tym poradzić? Oto 7 produktów, które powinnaś zjeść, kiedy tylko dopadną cię wzdęcia.

10 zdrowych produktów, które pomagają zwalczać uporczywy tłuszcz brzucha

Chociaż wszystkie wzdęcia są dokuczliwe, to tak naprawdę istnieją dwa powody wzdęć: nagromadzenie nadmiernej ilości gazu oraz nagromadzenie wody.

Te pierwsze pojawiają się najczęściej po spożyciu takich pokarmów, jak fasola, nabiał, czy warzywa kapustne. Drugi rodzaj jest natomiast wywołany przez zmiany hormonalne podczas cyklu miesiączkowego, odwodnienia lub jedzenia dużej ilości słonych pokarmów.

Bez względu na to, który rodzaj wzdęć dopadł ciebie, dobrą wiadomością jest to, że możesz szybko się ich pozbyć jedząc jeden z tych siedmiu produktów:

1. Woda z cytryną

Woda z cytrynąWoda z cytryną pinterest.com

Tak, stara sztuczka z wodą i sokiem z cytryny naprawdę działa. Sok z cytryny ma bardzo podobne pH do żołądkowych soków trawiennych. Pomaga złagodzić wzdęcia oraz inne objawy niestrawności. Wypijając sok z cytryny zwiększasz poziom nawodnienia organizmu, co pomaga przyspieszyć pracę układu pokarmowego.

2.Banan

BananBanan pinterest.com

Jednym z powodów, dla których twój organizm zatrzymuje wodę, jest spożycie zbyt dużej ilości sodu. Bogate w potas banany pomagają wypłukać sód oraz nadmiar wody. Co prawda zjedzenie jednego banana nie usunie magicznie wzdęcia, jednak jedzenie bogatych w potas produktów przez cały dzień, znacznie wpłynie na ich likwidację. 

5 rzeczy, które warto wiedzieć o utracie tłuszczu z brzucha

3. Imbir

ImbirImbir pinterest.com

Właściwości przeciwzapalne imbiru zdziałają cuda na wzdęcia i gazy. Imbir zawiera enzymy trawienne, które pomagają organizmowi rozkładać białko. Ma także relaksujący wpływ na jelita oraz usuwa wzdęcia i gazy. 

Zalej kilka plasterków imbiru gorącą wodą i popijaj jak herbatę przed, w trakcie lub po posiłku.

4. Awokado

AwokadoAwokado pinterest.com

Jeśli jesteś na diecie niskowęglowodanowej, takiej jak keto, to awokado jest doskonałym źródłem redukującego wzdęcia potasu oraz przeciwutleniaczy. Awokado jest bogate w składniki odżywcze, które pomogą ci poczuć znacznie lepiej.

5. Ogórek zielony

OgórekOgórek pinterest.com

Ogórek zawiera dużo wody, więc pomaga nawadniać organizm. Co więcej, ogórki zawierają siarkę i krzem, które działają jak naturalny środek moczopędny, więc pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu.

Jesteś na diecie i wciąż masz ochotę na słodycze? Oto zdrowe zamienniki, które możesz jeść nawet podczas odchudzania

6. Jogurt naturalny

Jogurt naturalnyJogurt naturalny pinterest.com

Jogurt jest pełen dobrych bakterii probiotycznych, które zasiedlają przewód pokarmowy i wspierają procesy trawienia. Probiotyki są niezmiernie ważne gdy dbamy o zdrowe jelita, zwłaszcza kiedy dokuczają nam wzdęcia i gazy. Nie możesz jeść jogurtu z powodu laktozy? Postaw na kefir, który w 99 proc. naturalnie jest jej pozbawiony i ma większą różnorodność bakterii probiotycznych.

7. Kiwi

KiwiKiwi pinterest.com

Te niepozorne owoce zawierają enzym (aktynidynę), który pomaga przyspieszyć trawienie. Kiwi jest także doskonałym źródłem cennego błonnika - i to wszystko zawiera niecałe 90 kalorii.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.