4 ćwiczenia w plenerze na krągłe pośladki

Trening pośladków możesz zrobić tak naprawdę wszędzie! Nie tylko na siłowni. Idziesz na spacer, albo pobiegać? Zatrzymaj się na chwilę i wykonaj kilka ćwiczeń.
 

Do wykonania tych ćwiczeń potrzebujesz jedynie gumy miniband. Jej koszt to ok 30 zł. Czy jędrne i umięśnione pośladki w cenie 30 zł nie brzmią kusząco? Wierz mi, że ta inwestycja będzie ci się opłacać. Taka guma jest poręczna i mała. Możesz ją zabrać ze sobą wszędzie - na spacer, do pracy, na wakacje, do znajomych, czy na siłownię. Ćwiczyć możesz w każdej chwili, wystarczy nawet kilka ruchów, by twoje pośladki były zaktywizowane do pracy. 

1. Krok dostawny na gumach

Załóż gumę na wysokość kostek i wykonuj krok odstawno-dostawny. Zrób 15 powtórzeń na jedną stronę w 3 seriach

2. Chodzenie w przysiadzie

Tym razem podciągnij gumę nieco wyżej, tuż pod kolana lub jeśli ci wygodniej nad kolana na wysokość ud. Zejdź w dół do pozycji przysiadu. Następnie wykonuj krok odstawno-dostawny w pozycji przysiadu, trzymając pośladki jak najniżej. Pamiętaj o wyprostowanych plecach i napiętym brzuchu

3. Odwodzenie nogi w tył i na boki

Stojąc w lekkim rozkroku z gumą na wysokości łydek wykonuj naprzemiennie odwodzenie nogi w tył i w bok - raz na jedną, raz na drugą stronę. Wykonaj 15 powtózeń w 3 seriach. 

4. Przysiad z odwodzeniem nogi w bok

W lekkim rozkroku z gumą pod kolanami wykonaj przysiad. Następnie wstając unieś jedną nogę w bok napinając mocno brzuch i pośladek. Zrób 15 powtórzeń na jedną stronę w 3 seriach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.