Systematyczny trening jest kluczowy dla utrzymania zdrowia, młodego wyglądu i świetnej sylwetki. Ćwiczenia ograniczają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, udaru, cukrzycy i przedwczesnej śmierci. Zgodnie z powiedzeniem "co za dużo, to niezdrowo" nadmierna aktywność fizyczna może pogorszyć zdrowie psychiczne.
5 podstaw zdrowego odżywiana wg Ewy Chodakowskiej
Z badań przeprowadzonych w USA przez dr. Adama Chekrouda, adiunkta w psychiatrii Uniwersytetu Yale dowiedziono, że ćwiczenie powyżej 90 minut dziennie może pogorszyć stan zdrowia psychicznego.
Naukowcy odkryli, że największe korzyści z aktywności fizycznej czerpią ludzie, którzy ćwiczą przez około 45 minut dziennie.
Dr. Adam Chekroud w jednym z magazynów powiedział:
Wcześniej ludzie wierzyli, że im więcej ćwiczeń wykonają, tym lepsze będzie ich zdrowie psychiczne, ale nasze badanie sugeruje, że tak nie jest. Ćwiczenia wykonywane ponad 23 razy w miesiącu lub dłuższe niż 90-minutowe sesje wiążą się z gorszym zdrowiem psychicznym. Osoby trenujące 6 lub 7 dni w tygodniu, mogą być wyczerpane zarówno fizycznie, jak i psychicznie, co może sprawić, że poczują się zestresowane.
Badanie obejmowało wszystkie rodzaje aktywności fizycznej, począwszy od opieki nad dziećmi, prac domowych, koszenia trawników i wędkowania po jazdę na rowerze, chodzenie na siłownię, bieganie i jazdę na nartach.
Chcesz biegać, ale szybko się męczysz? Mamy rozwiązanie
Wszystkie rodzaje ćwiczeń były związane z poprawą zdrowia psychicznego, ale najlepsze korzyści zaobserwowano w przypadku sportów drużynowych, kolarskich, aerobiku i ćwiczeń gimnastycznych, w których odnotowano spadek gorszych dni, które pojawiały się mniej niż dwa razy w miesiącu, w porównaniu do osób nie uprawiających żadnej aktywności fizycznej, u których gorze dni pojawiały się częściej niż trzy razy w miesiącu.
Znudziła ci się siłownia? 5 nietypowych zajęć, które możesz rozpocząć od września