Trenujesz, ale nie widzisz zarysu mięśni? Wiemy, co robisz źle

Istnieje wiele powodów, aby regularnie trenowac siłowo. Podnoszenie ciężarów reguluje pracę hormonów, poprawia nastrój i jedrność skóry i wygląd sylwetki. Ale budowanie mięśnie nie jest wcale takie łatwe. Co zrobic, kiedy mięśnie nie chcą rosnąć?

Trening siłowy rzeźbi mięśni i nakręca metabolizm wspomagając spalanie tkanki tłuszczowej nawet przez kilka godzin po trneingu. Chcesz mieć szczupłe ciało i pięknie wyrzeźbione mięśnie nóg, rąk, pleców, brzucha i pośladków. Ostatnio dużo ćwiczysz, ale nadal nie widzisz efektów? Nie martw się. Poznaj powody, przez które twoje mięśnie nie są widoczne. Może któryś z nich dotyczy właśnie ciebie.

Nie wystarczy spalać kalorie

Możesz myśleć, że godziny spędzone na cardio pomogą ci pozbyć się tłuszczu i wzmocnią mięśnie. Niestety, nie tak działa ciało. Aby zobaczyć definicję mięśni, musisz regularnie podnosić ciężary. W ten sposób rzeźbisz tkankę mięśniową, która pięknie odznacza się na ciele. Mniej cardio, więcej treningu siłowego. Trenuj każdy mięsień ok dwóch razy w tygodniu.  

Wiemy ile ważą polskie gwiazdy 

Nie podnosisz wystarczająco ciężkich ciężarów

 

Łatwo wpaść w rutynę i ulegnąć schematowi. Jednak twoje mięśnie potrzebują nieustannie coraz to mocniejszych bodźców. Nie da się zobaczyć definicji mięśni, jeśli nie będziesz konsekwentnie i systematycznie podnosiła poprzeczki. Jeśli używasz tych samych cięzarów przez długi czas, nie osiągniesz żadnego postępu. 

Jak sprawdzić, czy twoje ciężary nie są zbyt lekkie?

Jeśli uda ci się uzyskać więcej niż 12 powtórzeń bez większego wysiłku, to znaczy że cieżar jest zbyt lekki. 

Metoda odchudzająca Konrada Gacy. To, dzięki niej chudły polskie gwiazdy

Nie dostarczasz odpowiednich ilości makroskładników

 

Aby zobaczyć przyrost masy mięśniowej, musisz codziennie jeść wystarczająco dużo białka. Należy jeść co najmniej od 1 do 1,5 grama na kilogram masy ciała dziennie.

Czy rezygnując z tych produktów schudniesz?

Dieta odgrywa ogromną rolę w przyrostie masy mięśniowej. Istnieje wiele czynników zależnych od diety, które mogą sprawić, że twoje treningi idą na marne. Między innymi takie jak przejadanie się, spożywanie zbyt wielu przetworoznych produktów spożywczych, nie spożywanie wystarczającej ilości białka i ogólnie brak wystarczającej ilości składników odżywczych. Upewnij się, że spożywasz zdrową, bogatą w dopowiednią ilość kalorii dietę, która pomaga ci stale rosnąć w siłę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.