Boot camp, czyli obóz kondycyjny - doskonały sposób na poprawę formy i zrzucenie zbędnych kilogramów

Obóz kondycyjny z treningami boot camp to wyzwanie dla najbardziej wytrzymałych. W ciągu tygodnia lub dwóch można znacznie poprawić swoją kondycję i zrzucić kilka kilogramów.

Najpopularniejszy trening na Instagramie. Ćwicząc z tym jednym przyrządem wyrzeźbisz i ujędrnisz pośladki

Co to jest boot camp? 

Boot camp znaczy tyle, co obóz dla rekrutów. I właśnie z armii amerykańskiej wywodzi się ten rodzaj treningu na świeżym powietrzu. Odbywa się zawsze w grupie i jest bardzo intensywny. Istotną rolę odgrywa tu surowy trener, którego zadaniem jest nie tylko przeprowadzić efektywny trening, dbając o bezpieczeństwo jego uczestników, ale także odpowiednio motywować wszystkich ćwiczących. Ćwiczenia wykonywane w ramach boot camp to ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia w parach, możliwe są także konkurencje polegające na rywalizacji grupowej.

Tak wygląda obóz Ani Lewandowskiej od kulis. Wśród uczestniczek są żony piłkarzy i gwiazdy, ale to ktoś inny zrobił furorę. Kto to był?

Boot camp to bardzo intensywny ale efektywny treningBoot camp to bardzo intensywny ale efektywny trening Fotolia

Tydzień metamorfozy, czyli Ewa Chodakowska i jej Boot Camp

Jakie korzyści niesie ze sobą trening boot camp?

Każda aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest bardzo korzystna dla naszego zdrowia. Przede wszystkim dobrze dotleniamy organizm, a o to czasem trudno na dusznych salach fitness, czy w źle wentylowanych siłowniach. Sport na świeżym powietrzu poprawia kondycję, koordynację ruchową, równowagę, poprawia także samopoczucie. Tak jak każda inna aktywność fizyczna trening boot camp - pomaga się uchronić przed chorobami sercowo-naczyniowymi i spalić całą masę kalorii.

Dieta Boot Camp, czyli rozkaz: chudnij!

Na czym polega trening boot camp? 

Trening boot camp to bardzo intensywny trening interwałowy z elementami treningu wzmacniającego i stabilizacyjnego. W ramach takiego treningu wykonuje się biegi (także bieg bokserski), pompki, przysiady, burpees, ćwiczenia na TRX (jeśli trening odbywa się na sali) etc. 

 

Obozy kondycyjne Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej

Znane trenerki _ Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska co roku organizują obozy kondycyjne w ciekawych miejscach, w ramach których odbywają się intensywne treningi boot camp. Ich obozy cieszą się wielką popularnością i miejsca znikają błyskawicznie. Tu poza treningami uczestnicy przestrzegają także dobrze zbilansowanej diety.

Anna Lewandowska organizuje Boot camp w Dojo Stara Wieś

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.