Czy większe ciężary spalają więcej tłuszczu? Wypowiedź trenera

Jeśli zastanawiasz się, czy zwiększenie ciężarów na siłowni pozwoli Ci spalić więcej kalorii to mamy odpowiedź specjalisty!

Odpowiedzi na pytanie - czy większe ciężary spalają więcej tłuszczu - udzieliła Karolina Brzuszczyńska, trenerka personalna, instruktorka Taekwondo:

Cięższa waga równa się większym wysiłkiem, co powinno skutkować większym spalaniem tkanki tłuszczowej. Ale odpowiedź nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Zarówno cięższe, jak i lżejsze ciężary pomagają spalić tłuszcz. Czynniki decydujące są jednak oparte na tym, jakie są Twoje cele. Jeśli zależy ci na wyrzeźbionych mięśniach, to spróbuj ćwiczeń z większa ilością powtórzeń, ale z mniejszym obciążeniem. Możesz również robić kombinację obu treningów - treningu siłowego i hipertroficznego. Wykonuj ćwiczenie o dużej masie i małej ilości powtórzeń (do sześciu), a następnie przejdź do innych ćwiczeń, skierowanych do tej samej grupy mięśniowej z większą ilością powtórzeń (do 12) i mniejszym obciążeniem. Takie połączenie może być skutecznym sposobem na rzeźbienie i spalanie tkanki tłuszczowej.

Nie wiesz już ile jeść posiłków dziennie, żeby chudnąć? Nasza trenerka ostatecznie rozwiewa wszystkie mity

Spalanie kalorii a trening siłowySpalanie kalorii a trening siłowy Karolina Brzuszczyńska

4 ćwiczenia na rozbudzenie, kiedy wydostanie się z łóżka jest naprawdę trudne 

Jeśli twoim celem jest schudnięcie, to nie rezygnuj z treningu siłowego na rzecz cardio. Trening siłowy zwiększa metabolizm spoczynkowy, a przy tym efekt odchudzania jest znacznie większy. Spalasz jeszcze kilka godzin po zakończonym treningu. Jednak pamiętaj o dobrym dobraniu ciężaru. Jeśli ciężary nie sprawiają ci większego wysiłku i nie widzisz efektów, to możliwe, że podnosisz zbyt małe ciężary.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.