4 ćwiczenia na rozbudzenie, kiedy wydostanie się z łóżka jest naprawdę trudne

Jeśli jesteś zbyt zmęczona, aby wykonać trening, to nie martw się, nie jesteś sama. Wszyscy mamy takie dni, kiedy ciężko nam zmotywować się do wstania z łóżka i zrobienia treningu. Niezależnie od tego, czy trenujesz rano, popołudniu, czy w nocy te ćwiczenia szybko cię rozbudzą!

W pierwszej kolejności - NIE POMIJAJ TRENINGU. Pominięcie treningu prowadzi do jeszcze większego zmęczenia. Wyrób w sobie rutyn, włącz kilka tych ćwiczeń do treningu, aby dodać sobie energii.  

1. Taniec

Wstajesz rano i nie masz ochot na nic, poza leżeniem pod kołdrą?

Ekspresowy taniec jest, jak poranne espresso dla twojego mózgu i ciała. Włącz muzykę, a twoje ciało samo zacznie poruszać się w jej rytmie. Wystarczy, że przetańczysz energicznie jedną piosenkę, a z pewnością się rozbudzisz. Nie musisz czekać do piątku, żeby pójść do klubu. Zrób sobie mini imprezę z samego rana! To świetna zabawa połączona z treningiem cardio. Rozruszasz stawy, obudzisz umysł i w dodatku poprawisz sobie humor dobrą muzyka i pozytywną energią

fit dziewczyna, spalanie tluszczufit dziewczyna, spalanie tluszczu Pinterest

2. Szybkie interwały

Zaletą treningu interwałowego jest to, że nie wymaga on zbyt wiele czasu. Może trwać nawet zaledwie 5 minut. To ty decydujesz ile poświęcisz czasu na jego wykonanie.  Daje niesamowite efekty interwałowego jest to, że przy minimalnym nakładzie czasu, daje dużo lepsze efekty - sprawia, że ciało zmuszone zostaje do większego wysiłku niż ten, na jaki byłoby je stać w czasie dłuższego wysiłku o stałej, średniej lub niskiej intensywności. Szybko cie rozbudzi, wzmocni mięśnie i pozwoli spalić kalorie

3. Spacer

Czasami wystarczy zwykły spacer po okolicy, spokojna wędrówka w lokalnym parku lub na bieżni. Ruch pozwoli ci się rozbudzić, a świeże powietrze dotleni umysł. To świetna okazja na relaks, odstresowanie się i poprawę nastroju. Godzinny spacer to około 200 spalonych kalorii. Wystarczy ci zaledwie 30 minut, aby twoje ciało i umysł mogły ponownie sprawnie funkcjonować. 

.. Fotolia

4. Joga

Joga to trening, który przenosi cię w stan pełnej integracji ciała z umysłem. Kiedy jesteś psychicznie zmęczona, to najlepszy sposób na powrót do "formy". Jedną z największych zalet jogi jest to, że możesz ją praktykować w dowolnym miejscu; w swoim salonie, na dworze lub lokalnej siłowni. Możesz zacząć od kilku prostych ruchów Już 30-minutowa sesja zmniejszy stres. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.