Trener gwiazd powiedział ile razy w tygodniu powinnaś wykonywać trening siłowy

Shaun T jest trenerem gwiazd i w Stanach cieszy się ogromną popularnością. Stworzył program treningowy, który pokochał cały świat. Dzisiaj poznamy jego odpowiedź na pytanie - jak często podnosić ciężary.

Program treningowy Shaun T udowodnił, że nie musisz spędzać godzin na siłowni, podnosząc w kółko ciężary. Insanity to metoda treningowa, która uczy ludzi wykorzystywać swoją masę ciała tak, by wyrzeźbić i wzmocnić mięśnie, a przy tym dobrze się bawić.

 

Ten trening, opracowany przez amerykańskiego trenera, w krótkim czasie przekształci Twoje ciało 

Trening z własnym ciężarem ciała vs trening siłowy

Ćwiczenia z własnym ciężarem ciała mogą pomóc Ci zbudować siłę, jeśli jednak chcesz zbudować mięśnie, czyli doprowadzić do ich hipertrofii, musisz zacząć podnosić ciężary. Podnosząc ciężary, tworzysz mikrouszkodzenia na swoich włóknach mięśniowych, które z czasem narastają na siebie, "naprawiają" się i stają się większe oraz silniejsze. 

Ewa Chodakowska poprowadzi wielki trening ze znanym amerykańskim trenerem!

Według Shaun'a T:

Tak naprawdę potrzebujesz tylko dwóch dni w tygodniu treningu siłowego, aby wyrzeźbić mięśnie. Możesz podzielić swoje treningi i ćwiczyć duże grupy mięśniowe oraz mniejsze grupy mięśniowe w różne dni. Duże grupy mięśni w twoim ciele to klatka piersiowa, plecy, nogi i brzuch. Mniejsze grupy mięśni celują w określone mięśnie, takie jak triceps, biceps i łydki. Aby twoje mięśnie się zregenerowały twoje ciało potrzebuje około 48 godzin na odpoczynek, przed kolejnym treningiem tej samej grupy mięśniowej. Może się okazać, że dwa razy w tygodniu nie wystarczą do osiągnięcia określonych celów, w takim przypadku należy rozważyć zwiększenie tygodniowych treningów siłowych. 

Dlaczego twoje mięśnie nie rosną? 5 powodów 

Więcej o: