Ile razy w tygodniu powinnaś robić trening brzucha? Wypowiedź trenerów

Większość ludzi zastanawia się, jak często trenować mięśnie brzucha. Aby znaleźć odpowiedź, znalazłyśmy wypowiedź aż czterech osobnych trenerów, z których każdy różni się specjalnością. Oto, co musisz zrobić, aby wyrzeźbić swój sześciopak.

Od instruktora fitness

Trenerka fitness zaleca wprowadzanie podstawowych ćwiczeń na mięśnie brzucha do swoich treningów od trzech do pięciu razy w tygodniu. Trenerka fitness poleca ćwiczenia takie, jak deska, skręty tułowia i klasyczne brzuszki lub brzuszki z unoszeniem nóg. 

5 leniwych ćwiczeń na wakacje, które sprawdzą się w upały, kiedy nie masz ochoty na trening

Trening TRXTrening TRX https://pl.pinterest.com/pin/AfpvP7kXRPS-XGqiBzHKqIrLSMhJ41YrIoBSjfxH5_lGotQ6eCopgrk/

Od instruktora TRX i spinningu

Instruktor specjalizujący się w taśmach TRX i Spinningu, twierdzi, że wykonuje specyficzny trening na brzuch z użyciem taśm ok 3 razy w tygodniu. Dodatkowo, zaleca włączenie do planu treningów cardio i złożonych ruchów całego ciała do treningu, takich jak przysiady i martwy ciąg, które celują w duże grupy mięśniowe.

Trening na ramiona, brzuch i nogi za pomocą taśm TRX 

Od trenera crossfitu

 Możesz trenować mięśnie brzucha każdego dnia, mięśnie brzucha są nietypowe, ponieważ mogą pracować znacznie dłużej i częściej niż pozostałe.  10 minut pracy to wystarczająco, ale pamięta doprowadzić mięśnie do całkowitego zmęczenia i wykonać trening bez odpoczynku.

Trening z obciążeniem własnego ciałaTrening z obciążeniem własnego ciała https://i.pinimg.com/564x/06/46/9b/06469bb59272b27e6db01a1f001fe1bb.jpg

Od trenera personalnego

Podczas treningów ABS, mam swoich klientów, którzy robią to każdego dnia przed sesjami treningowymi". Mięśnie brzucha są motorem napędowym dla wszystkich ćwiczeń, więc ważne jest, aby je aktywować przed wykonaniem głównej części sesji podnoszenia ciężarów. Trener personalny podkreśla, że warto urozmaicać trening różnymi ćwiczeniami. Raz postawić na deskę i inne ćwiczenia stabilizujące, a kolejnym razem na ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem drążka, kettlebells, czy talerzy. 

Odchudzanie brzucha: 3 ćwiczenia, które pozwolą schudnąć z brzucha i pięknie wyrzeźbić mięśnie

Jednak wszyscy trenerzy jednogłośnie zgodzili się, że same ćwiczenia nie pomogą wyrzeźbić twojego brzucha bez odpowiedniej diety. Spożywanie zdrowej żywności, przestrzeganie diety o wysokiej zawartości błonnika, niskiej zawartości cukru i utrzymywanie deficytu kalorii jest podstawą.

Więcej o: