5 ćwiczeń spalających tłuszcz z bioder

Tłuszcz na biodrach i brzuchu potrafi być uporczywy. Nie jest łatwo się go pozbyć, dlatego przychodzimy z ratunkiem! Oto 5 ćwiczeń, które pomogą Ci pozbyć się boczków. Pamiętaj jednak, że podstawą odchudzania jest dieta.

Przysiad z wyskokiem. Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Schodź nisko do przysiadu, kierując pośladki do dołu i do ściany za tobą. Wracając do pozycji, wyskocz i miękko ląduj na stopachPrzysiad z wyskokiem. Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Schodź nisko do przysiadu, kierując pośladki do dołu i do ściany za tobą. Wracając do pozycji, wyskocz i miękko ląduj na stopach Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

Przysiad z wyskokiem

Robi się coraz ciężej! Teraz już bez żadnych przerw wykonaj wszystkie ćwiczenia po kolei. Przysiad z wyskokiem. Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Schodź nisko do przysiadu, kierując pośladki do dołu i do ściany za tobą. Wracając do pozycji, wyskocz i miękko ląduj na stopach.

Wykonuj to ćwiczenie przez 45 sekund. Powtórz 3 razy.

Przeskoki z nogi na nogęPrzeskoki z nogi na nogę Karolina Brzuszczyńska

Przeskoki z nogi na nogę 

Przeskoki w wykroku to dosyć trudne i wymagające ćwiczenie. Wykonaj wykrok. Pamiętaj o odpowiedniej pozycji, nie przekraczaj kolanem linii palców od stopy, drugą nogę lekko ugnij, plecy miej wyprostowane, a brzuch napięty. W pozycji wykroku wybij się w górę przeskakując na drugą nogę. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę w umiarkowanym tempie. Powtórz 3 razy. 

Bieg bokserski

Świetne ćwiczenie spalające tkankę tłuszczową. Wykonując bieg podciągaj kolana wysoko, wykonując jednocześnie, przeciwstawne uderzenia rekami.
Bieg bokserski Świetne ćwiczenie spalające tkankę tłuszczową. Wykonując bieg podciągaj kolana wysoko, wykonując jednocześnie, przeciwstawne uderzenia rekami.  Karolina Brzuszczyńska

Bieg bokserski

Świetne ćwiczenie spalające tkankę tłuszczową. Wykonując bieg podciągaj kolana wysoko, wykonując jednocześnie, przeciwstawne uderzenia rekami.

Wykonuj ćwiczenie przez 1 minutę. Powtórz 3 razy. 

ćwiczenie: kolano do łokciaćwiczenie: kolano do łokcia Karolina Brzuszczyńska

Stojący rowerek


Stań ze stopami razem, ugnij lekko kolana, ręce ułóż za głową. Napnij mięśnie brzucha i unieś lewe kolano, w tym samym czasie prawe ramię obracaj się w kierunku kolana próbując dotknąć kolanem do łokcia.

Wykonaj 20 powtórzeń na stronę w 3 seriach. 

Bieg górskiBieg górski Daniel Koper

Bieg górski


Ustaw się w pozycji do podporu wysokiego: ręce na szerokość ramion, nogi na szerokość bioder, proste kolana, palce stóp oparte o ziemię. Napnij brzuch i pośladki, podwiń kość ogonową. Naprzemiennie przyciągaj kolano nogi ugiętej do przeciwnego łokcia. Pamiętaj, aby nie unosić pośladów. Ćwiczenie wykonuj przez 1 minutę.Powtórz 3 razy.