Największy mit dotyczący płaskiego brzucha. Nie popełniaj tego typu błędów

Płaski brzuch to dwa słowa, na punkcie których obsesję ma większość kobiet. Dla wielu z nas - kobiet płaski brzuch i jędrne pośladki to cel, który zyskuje na znaczeniu w cieplejsze dni. Jak go uzyskać, jakich błędów nie popełniać?

Jaki jest największy mit, w który ludzie dalej wierzą dotyczący płaskiego brzucha?

Chcąc schudnąć z brzucha niektórzy trenują jego mięśnie, licząc na to, że w ten sposób pojawi się u nich sześciopak, a nagromadzony tłuszcz zniknie. 

10 porad eksperta na płaski brzuch

Deficyt kaloryczny sposobem na płaski brzuchDeficyt kaloryczny sposobem na płaski brzuch Pinterest

Jasne, wzmacnianie mięśni jest ważne jeśli zależy nam na wyrobieniu sobie kaloryfera, ale wyrobienie konkretnej partii ciała wymaga pracy nad całym ciałem. Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej wzmacniaj miesnie całego ciała i spalaj tkankę tłuszczową.

Najskuteczniejsze treningi, które pomogą Ci osiągnąć cel to:

Plan na dolną część brzucha. Płaski brzuch w 30 dni

Wzmacniaj mięśnie głębokie

Na płaski brzuch składają się mocne i odpowiednio ukształtowane mięśnie: prosty brzucha, skośne zewnętrzne i wewnętrzne. Jednak, aby te mięśnie prawidłowo wyeksponować, wzmocnij brzuch i skorygować postawę, niezbędne jest również ćwiczenie mięśni głębokich. Włącz do swojego treningu ćwiczenia izometryczne typu deska, które zaktywizują mięśnie głębokie do pracy. 

NIE ZAPOMNIJ!

Niezależnie od rodzaju wykonywanej aktywności, na pierwszym miejscu w drodze do płaskiego brzucha jest dieta. Tylko ujemny bilans kaloryczny sprawi, że zaczniesz tracić tkankę tłuszczową. 

Dieta na płaski brzuch- tygodniowy jadłospis Ewy Chodakowskiej

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.