Orbitrek, rowerek czy bieżnia - który sprzęt wybrać, by spalić zbędne kalorie?

Zarówno bieżnia, orbitrek, jak i rower stacjonarny to znakomity sprzęt do treningu aerobowego lub cardio. Każde urządzenie ma jednak swoje wady i zalety, z którymi warto zapoznać się przed zakupem, tak by wybrać sprzęt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i celu jaki sobie postawiliśmy.

Orbitrek

Orbitek jest kompleksowym urządzeniem treningowym, które łączy w sobie zalety kilku sprzętów. Dzięki temu korzystając z orbitreka trenujemy zarówno górne, jak i dolne partie ciała. Główną zaletą tego urządzenia jest fakt, że pozwala ono na równoczesne kształtowanie różnych mięśni, jednocześnie nie obciążając stawów. Ćwicząc na orbitreku poprawiamy ogólną wydolność całego organizmu, systematycznie spalamy tkankę tłuszczową i równomiernie rozwijamy wszystkie partie mięśniowe. Poza tym orbitrek nie zabiera dużo miejsca i jest przeznaczony dla osób w każdym wieku. 

Teraz wybrany sprzęt fitness nawet o 20% taniej! Produkty w promocyjnych cenach znajdziesz tutaj.

Rower stacjonarny

Rower stacjonarny to urządzenie do ćwiczenia przede wszystkim dolnych partii ciała. Świetnie sprawdza się w sezonie jesienno-zimowym jako alternatywa dla wszystkich miłośników klasycznego roweru. Trening na rowerku stacjonarnym pozwala spalić zbędne kalorie i poprawić ogólną kondycję organizmu. Znakomicie wzmacnia także mięśnie nóg oraz redukuje cellulit, zapewniając szybki i intensywny trening. Ponadto rower stacjonarny zmieści się nawet w niewielkim mieszkaniu. Jest on także tańszy w porównaniu z orbitrekiem czy bieżnią. 

Bieżnia

Bieżnia to znakomity wybór dla wszystkich miłośników biegania. Urządzenie to świetnie odwzorowuje bieg w terenie, ponieważ wyposażone jest w w wiele programów, które umożliwiają ustawienie odpowiedniej prędkości oraz kąt nachylenia. Trening na bieżni pozwala szybko zredukować tkankę tłuszczową oraz wyćwiczyć mięśnie brzucha i nóg. Sprzęt ten jest jednak stosunkowo drogi i zajmuje najwięcej miejsca, dlatego nie każdy może pozwolić sobie na jego zakup. 

Które urządzenie wybrać?

Każdy sprzęt dostosowany jest do innego rodzaju treningu. Wszystkie urządzenia mają swoje wady i zalety, dlatego zawsze warto zapoznać się z ich zastosowaniem oraz wszystkimi funkcjami. Jeśli zależy Ci przed wszystkim na szybkim i efektownym zredukowaniu tkanki tłuszczowej, to najlepszym wyborem będzie bieżnia. Pozwoli Ci ona na spalenie zbędnych kalorii w krótkim czasie. Jest to jednak sprzęt stosunkowo drogi, który podczas ćwiczenia dodatkowo obciąża stawy, dlatego nie sprawdzi się u osób, które mają problemy z kolanami. Alternatywą dla bieżni może być rower stacjonarny, który jest dobry dla osób w każdym wieku. Spalanie tkanki tłuszczowej podczas treningu na rowerku odbywa się nieco wolniej, lecz ćwiczenia na tym sprzęcie poprawiają dodatkowo kondycje i pozwalają na wyrzeźbienie dolnych partii ciała. Rowerek jest też stosunkowo tani. Orbitrek najlepiej sprawdzi się, jeśli zależy nam poprawieniu wydolności organizmu oraz równomiernym wyćwiczeniu wszystkich partii ciała. Urządzenie to pozwoli nam nieco schudnąć, lecz przede wszystkim wpłynie na poprawę kondycji i koordynacji ruchowej.

Zobacz także inny sprzęt fitness, który pozwoli ci spalić tkankę tłuszczową!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.