Ćwiczenie, które jednocześnie wyszczupli twoje ręce oraz wyrzeźbi nogi i pośladki

Jako trenerka spędzam dużo czasu na eksperymentowaniu z różnymi ćwiczeniami, które dadzą moim klientom najwięcej korzyści. Jednym z ruchów, które zaczęłam realizować w prawie każdym programie treningowym jest właśnie to ćwiczenie.

Ten ruch jest świetny dla każdego, kto chce poprawić równowagę, wzmocnić nogi i pośladki

Trening na ramiona, brzuch i nogi za pomocą taśm TRX

ZakrokiZakroki myfitness.pl

Jak wykonać to ćwiczenie?

1. Wersja ułatwiona: użyj taśm TRX chwytając dłońmi za uchwyty. Wersja dla średniozaawansowanych: wykonaj ćwiczenia używając wyłącznie własnego ciężaru ciała. Wersja dla zaawansowanych: użyj obciążenia w postaci hantli lub piłki lekarskiej. 

10 porad eksperta na płaski brzuch

2. Stań ze złączonymi stopami. Wykonaj kontrolowany, duży krok do tyłu prawą stopą. Przednią nogę ugnij pod kątem 90 stopni, tak aby kolano nie przekraczało linii palców u stóp. Napnij pośladki w trakcie wykonywania tego ruchu. 

3. Wracając do pozycji wyjściowej przyciągnij nogę zakroczną do klatki piersiowej uginając ją w kolanie. Napnij brzuch

4. Wróć do pozycji wyjściowej

5. Wykonując ruch pracuj rekami - ściągaj i puszczaj luzem trx. W przypadku treningu z własnym ciężarem ciała lub obciążeniem unoś i opuszczaj ręce lekko ugięte w łokciach do poziomu braków. 

Tak wygląda jedno powtórzenie. Wykonaj 12 powtórzeń tego ćwiczenia. Następnie powtórz jeszcze 2 razy, tak aby łącznie wykonać 3 serie. 

Witaminowe shoty ekspresowo uzupełnią niedobory składników odżywczych. Wypróbuj nowe przepisy!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.