Plan na dolną część brzucha. Płaski brzuch w 30 dni

Dolna część brzucha jest zmorą wielu kobiet. Często właśnie w tym miejscu pojawia się tzw. oponka. Jak sobie poradzić ze zgromadzonym tam tłuszczykiem i pięknie wyrzeźbić mięśnie? Oto plan na 30 dni, który pozwoli ci wyszczuplić i wyrzeźbić brzuch.

Harmonogram planu treningowegoHarmonogram planu treningowego Karolina Brzuszczyńska Karolina Brzuszczyńska

Harmonogram

'Oponka' znajdująca na dole brzucha to nic innego, jak nagromadzona tkanka tłuszczowa. Dlatego właśnie ten plan treningowy będzie skupiał się nie tylko na wzmacnianiu brzucha, ale również spalaniu kalorii. Wszystko po to, żeby jednocześnie rzeźbić i odsłaniać rzeźbione mięśnie

Trenuj 4 razy w tygodniu. Może wydaje ci się to zbyt często, ale treningi są krótkie. Na zmianę wykonuj raz trening wzmacniający, a raz trening spalający tkankę tłuszczową z elementami wzmacniania. 

Trening wzmacniający - rozgrzewka

Rozgrzewka - plan na dolną część brzuchaRozgrzewka - plan na dolną część brzucha Karolina Brzuszczyńska Karolina Brzuszczyńska

Trening wzmacniający jest bardzo krótki. Skupiamy się tutaj tylko na wzmacnianiu brzucha. Zacznij trening od rozgrzewki. Wykonaj bieg bokserski przez 1 minutę, następnie naprzemienne przyciąganie łokcia do kolana również przez 1 minutę. 

Po tych dwóch ćwiczeniach wykonaj 30 sekund przerwy i wszystko powtórz. Jeśli nie czujesz się wystarczająco rozgrzana, możesz wykonać 3 serie tych ćwiczeń. 

Zobacz: Jak wygląda 100 kcal? Te porównania cię zaskoczą!

Trening wzmacniający

Rozgrzewka - plan na dolną część brzuchaRozgrzewka - plan na dolną część brzucha Karolina Brzuszczyńska Karolina Brzuszczyńska

Trening wzmacniający składa się z 4 ćwiczeń. Będziesz wykonywała je na czas w formie obwodów. Zacznij od nożyc pionowych, następnie w podporze na rękach wykonaj przyciąganie kolan do klatki piersiowej. Pamiętaj, aby w tym ćwiczeniu nogi pozostawały cały czas nad ziemią. Ćwiczenie trzecie to nożyce poziomo. Unieś nogi nad ziemię i krzyżuj je ze ze sobą. Na koniec przejdź do podporu przodem i wykonaj wspinaczkę górską, przyciągając kolana jak najbliżej klatki piersiowej. 

Każde z ćwiczeń staraj się wykonywać dokładnie i jak najszybciej. Zrób po 45 sekund bez przerwy. Następnie odczekaj 30 sekund i powtórz cały obwód jeszcze 3 razy.

Odpoczynek

Odpoczynek to równie ważna część w procesie budowania mięśni i odchudzania. Poświęć dni wolne od treningu na relaks. Świetnie, jeśli w tym czasie udałoby ci się porozciągać lub wyrolować całe ciało. To pomoże ci w rozluźnieniu mięśni, będziesz czuła się zrelaksowana. 

Trening mieszany

Trening mieszany trwa 30 minut. Jest bardzo intensywny i został przygotowany przez wykwalifikowaną trenerkę Agatę, która w tych krótkich 30 minutach zmieściła elementy wzmacniania całego ciała oraz spalania tkanki tłuszczowej. Taki trening maksymalnie podkręci twój metabolizm. Wzmocnisz dzięki niemu całe ciało.

Pamiętaj! Silny brzuch, to nie tylko mięśnie brzucha, ale i całego ciała Żeby ciało funkcjonowało prawidłowo, niezbędne jest wzmocnienie mięśni brzucha, pleców, klatki piersiowej, rąk - całego ciała! Wykonuj ten plan przez 4 tygodnie. Nie zapomnij o diecie, która jest niezbędnym elementem w drodze do szczupłej i wysportowanej sylwetki.

Więcej na temat diety: Dieta ABS, czyli jak osiągnąć idealny brzuch

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.