Nie lubisz piłki nożnej? Wykorzystaj ją do treningu fitness!

Mundial trwa, a ty nie przepadasz za piłką nożna? A może lubisz piłkę, ale nie zamierzasz spędzić tego czasu przed telewizorem? Weź piłkę i zrób z nią krótki trening, który możesz wykonać np. w trakcie przerwy w meczu.

Ze znajomymi umówiliście się na oglądanie meczu? Łap koleżankę i w trakcie przerwy zróbcie razem trening! A może uda ci się namówić do treningu twoją drugą połówkę?A nuż skusi się na wykonanie tego zestawu w trakcie przerwy podczas meczu. Wystarczy ci tylko piłka do nogi, którą możesz pożyczyć od swojego faceta lub któregoś z twoich kolegów. 

ĆWICZENIE I

Przysiad z wyrzutem piłki przed siebie

Stań w lekkim rozkroku. Chwyć piłkę w ręce. Następnie wykonaj przysiad, wstając podaj piłkę do partnera treningowego. Wykonajcie po 20 powtórzeń.

ĆWICZENIE II

Pompka z podparciem na piłce

Ustaw się w podporze przodem. Jedną rękę oprzy na piłce, a drugą na ziemi. Wykonaj pompkę. Podaj piłkę koleżance. Następnie zmień rekę. Wykonajcie 20 powtórzeń. 

ĆWICZENIE III

Skręty tułowia - russian twist

Połóż się na ziemi. Chwyć piłkę w ręce i wykonuj skręty tułowia. Nastepnie podaj piłkę drugiej osoby. Pamiętaj, aby brzuch był cały czas napiety, a nogi uniesione nad ziemię. Wykonajcie 20 powtórzeń. 

ĆWICZENIE IV

Burpees z podaniem piłki

Chwyć piłkę w dłonie. Zejdź na ziemie, kładąc tułów. Następnie wstań i wykonaj wyskok do góry. Podaj piłkę drugiej osobie. Wykonajcie 20 powtórzeń. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.