Plecaki trekkingowe do 30, 50 i 80 litrów. Jaki model wybrać?

Szukasz dobrego plecaka trekkingowego? Zobacz profesjonalne modele o różnych pojemnościach!

Plecaki do 30 l

Niewielki plecak turystyczny (do 30 litrów) świetnie sprawdzi się podczas krótkich, jednodniowych wycieczek. Model o tej pojemności bez problemu pomieści wszystkie najważniejsze rzeczy, nie obciążając nas jednocześnie zbędnym ciężarem. Ważne, żeby mały plecak trekkingowy był przede wszystkim lekki, oraz żeby posiadał regulowane szelki, pas biodrowy i wentylowany tył. Dobrze, jeśli jest także wyposażony w przeciwdeszczowy pokrowiec. 

KolażKolaż Materiały partnerów

Plecaki do 50 l

Nieco większy plecak trekkingowy (do 50 litrów) przyda się podczas dłuższych wypadów. Wyposażony w dodatkowe przegródki oraz boczne i przednie kieszenie, pomieści więcej rzeczy niezbędne podczas kilkudniowych wędrówek. Większość modeli posiada również duże suwaki, które umożliwiają założenie kłódki. W niektórych plecakach górną część można także przekształcić w funkcjonalną torbę lub saszetkę biodrową.

KolażKolaż Materiały partnerów

Plecaki do 80 l

Duży plecak trekkingowy (do 80 litrów) to znakomita alternatywa dla klasycznej walizki. Sprawdzi się on nie tylko podczas górskich wędrówek, ale także w trakcie innych wyjazdów. Łatwy dostęp (zarówno od przodu, jak i z góry oraz od dołu) umożliwia swobodne wyjmowanie rzeczy, bez konieczności rozpakowywania całego plecaka. Dosyć istotne są także liczne troki, które pozwalają na przypięcie specjalistycznego sprzętu, oraz solidny pas biodrowy, dzięki któremu odciążymy nasze ramiona i kręgosłup.

KolażKolaż Materiały partnerów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.