Brzuszki - trening w domu dla początkujących i opornych

Jeśli z treningu domowego brzucha najbardziej lubisz leżenie na podłodze, to tekst dla ciebie! Mamy sposoby na uczciwy i efektywny trening w domowych warunkach.

Idealnie płaski brzuch bez grama tkanki tłuszczowej, za to z pięknie zarysowaną siatką mięśni, to marzenie każdej kobiety. Twoje też? Wiemy, że tak! Nawet, jeśli otwarcie się do tego nie przyznasz! W sporej części przypadków, brzuch idealny pozostaje jednak w sferze marzeń. Nieestetyczne oponki zwykle zdradzają zakazaną i zgubną miłość do fast foodów, podjadania w nocy i są namacalnym dowodem togo, że zamiast aktywności fizycznej, wybierasz umysłową – śledzenie losów bohaterów ulubionego serialu. Nie mamy oczywiście nic przeciwko serialom, w redakcji mamy nawet kilka fanatyczek seriali, ale na trening brzucha też należy znaleźć czas. Chyba, że twoim celem na nadchodzące lato jest look na "ludzika Michelin" Jeśli należysz do osób, którym doskwiera ostatnio brak motywacji i wyjście na siłownię lub trening fitness jawi ci się jak wygnanie na koniec świata w środku atomowej zimy, mamy dla ciebie rozwiązanie. Postaw na brzuszki - trening brzucha w domowych warunkach. Na taką aktywność wystarczy wygospodarować kilkanaście minut dziennie.

Brzuszki - trening domowy, będzie efektywny, jeśli ćwiczenia wykonasz prawidłowo.Brzuszki - trening domowy, będzie efektywny, jeśli ćwiczenia wykonasz prawidłowo. Fotolia

Brzuszki - trening w domu... przed telewizorem

Jeśli zamiast wizyty na siłowni lub sali fitness, wolisz sesję z ulubionym serialem na kanapie - nic straconego. Tyle, że kanapę musisz zmienić na podłogę, a miskę chipsów lub popcornu, zwykle spoczywającą na twoim brzuchu, na niewielkie obciążenie. Decydując się na trening domowy – brzuszki możesz wykonać w trakcie oglądania kolejnego odcinka ulubionego serialu. Jeśli śledzisz losy June Osborne z "Opowieści podręcznej" lub nadrabiasz zaległości w "Grze o tron" - w trakcie jednego odcinka wykonasz porządny, kompleksowy trening brzucha, a po nim spokojny stretching. W trakcie niemal godziny jesteś w stanie wykonać ćwiczenia na wszystkie partie mięśni brzucha, a nawet pleców. Zaleta treningu domowego brzucha jest taka, że możesz robić przerwy w dowolnym momencie. Nie przesadzaj jednak z nimi. To nie ma być sesja leżenia z przerwami na ćwiczenie, a odwrotnie. 

Prawidłowe brzuszki? Zobacz: Ćwiczenia na brzuch. Jak robić brzuszki

Jak wykonać prawidłowe brzuszki – trening czyni mistrza

Pamiętaj, żeby w trakcie brzuszków, nie odrywać od ziemi odcinka lędźwiowego kręgosłupa.Pamiętaj, żeby w trakcie brzuszków, nie odrywać od ziemi odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Fotolia

Pamiętaj, że do wykonania treningu domowego brzucha, możesz użyć wszystkiego, co masz pod ręką - mebli, książek w roli obciążenia etc. Zamiast na macie, możesz położyć się na miękkim dywaniku lub kocu. Pamiętaj jednak, że najbardziej efektywne brzuszki, to prawidłowe brzuszki. W trakcie ich wykonywania zwracaj uwagę na to, aby: odcinek lędźwiowy kręgosłupa zawsze był "przyklejony" do podłogi; nie przyciągać głowy do klatki piersiowej; nie łączyć przed sobą łokci; nie rozluźniać mięśni brzucha w trakcie wykonywania ćwiczeń; nie wstrzymywać oddechu; pilnować, żeby wzrok był zawsze skierowany przed siebie; nie podnosić całego tułowia; nie blokować stóp - brzuszki będą wtedy łatwiejsze, ale mniej efektywne. Nawet, jeśli na początku musisz być stale skoncentrowana na tym, żeby prawidłowo wykonywać to ćwiczenie, po jakimś czasie przywykniesz i będziesz mogła je wykonywać bezwiednie.

Brzuszki: zalety treningu w domu

Trening brzuszków w domu ma same zalety. Nie tracisz czasu na dojście lub dojazd na siłownię, nie musisz golić nóg (chociaż tego akurat naszym zdaniem lepiej nie zaniedbywać). Jeśli z pralką jesteś ostatnio na bakier, możesz wykonać trening w domu w wygodnym dresie. Poza tym, nadrobisz wszystkie zaległości filmowe lub serialowe. Jeżeli jednak nie jesteś kinomanką, w trakcie treningu w domu możesz włączyć audiobook lub ulubioną muzykę. Ćwiczenia w rytm muzyki polecamy szczególnie, bo ulubione, rytmiczne kawałki doskonale motywują, poza tym nadają rytm ćwiczeniom. Jest jeszcze jedna zaleta z samotnego ćwiczenia brzucha. Jeśli uczciwie wykonujesz swój domowy trening i jesteś już u kresu sił - nikt nie zabroni ci stękać, a nawet przeklinać! 

Poznaj inne ćwiczenia na płaski brzuch: 

10 minut na płaski i wyrzeźbiony brzuch. TEN trening możesz zrobić wszędzie 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.