Aktywna wiosna! Plecaki trekkingowe na krótsze i dłuższe wycieczki

Plecak trekkingowy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia górskiego. Nie ważne czy wybierasz się na weekendowy wypad, czy na wielodniową wyprawę - jest on niezbędny podczas każdej górskiej aktywności.

Kluczowe pytanie, które powinieneś sobie zadać wybierając plecak trekkingowy, brzmi: na jak długo wybierasz się w góry? To właśnie od tego zależeć będzie rozmiar oraz rodzaj plecaka, na który się zdecydujesz. Pamiętaj, że im lepiej dopasowany plecak, tym lżejsza i przyjemniejsza wędrówka.

Małe - do 25 litrów

Jeśli należysz do grona osób, które preferują jednodniowe wypady w góry i zdecydowanie wolą kilkugodzinne spacery od wymagających i wyczerpujących wędrówek, postaw na niewielki plecak trekkingowy o pojemności do 25 litrów. Bez problemu zmieścisz do niego prowiant, butelkę z wodą, polar lub kurtkę i kilka najpotrzebniejszych drobiazgów. Plecak turystyczny w tym stylu jest lekki i funkcjonalny, dzięki czemu zapewni ci najwyższy komfort użytkowania.  

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Źródło: Shutterstock

Średnie - do 50 litrów

Jeśli najczęściej jeździsz w góry na weekend lub na krótkie, kilkudniowe wyjazdy, powinieneś zainwestować w nieco większy i bardziej specjalistyczny plecak trekkingowy. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się model o pojemności 30-50 litrów, do którego będziesz mógł spakować nieco więcej rzeczy. Średnie plecaki turystyczne poza główną komorą posiadają także dodatkowe kieszenie oraz troki, które pozwalają na wygodne przechowywanie niezbędnego ekwipunku. Decydując się na plecak w tym stylu, warto zwrócić uwagę na system wentylacji oraz szerokość pasków, które nie powinny wpijać się w ramiona.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Źródło: Shutterstock

Duże - powyżej 50 litrów

Jeśli wybierasz się na dłuższe, wielodniowe wyprawy, to na pewno nie obejdziesz się bez wygodnego i pojemnego plecaka. W tym wypadku nie warto decydować się na model mniejszy niż 50 litrów, ponieważ istnieje dosyć duże prawdopodobieństwo, że zwyczajnie nie zmieścisz tam wszystkich niezbędnych rzeczy. Plecaki trekkingowe w tym stylu charakteryzują się przede wszystkim szerokim pasem biodrowym, który odciąża plecy i barki. 

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Źródło: Shutterstock

Zobacz jeszcze inne plecaki trekkingowe!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.