11 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha

Marzysz o kaloryferze na brzuchu? Katarzyna Dziurska, trenerka personalna i zawodniczka Bikini Fitness wybrała najlepsze ćwiczenia na brzuch, angażujące wszystkie mięśnie brzucha.

1. Połóż się bokiem na macie, oprzyj głowę na ręku. W leżeniu bokiem chwyć piłkę lekarską stopami. Następnie unoś obie nogi do góry razem z piłką. Wykonaj 20 powtórzeń. Zrób to ćwiczenie na obie strony. 

2. Wykonaj to samo ćwiczenie, co wcześniej. Tym razem bez użycia piłki, ze złączonymi stopami. Wykonaj 20 powtórzeń. Zrób to ćwiczenie na obie strony. 

3. Pozostań w tej samej pozycji. Następnie, uginając nogi w kolanie i napinając mięśnie skośne brzucha, przyciągaj kolana do łokcia. Wykonaj 20 powtórzeń. Zrób to ćwiczenie na obie strony. 

Wersja dla zaawansowanych: Pozostaw nogi i ręce wyprostowane. Przyciągaj stopy do dłoni. 

4. Leżąc na macie unieś nogi nad podłogę. Następnie wykonując nożyce krzyżuj nogi unosząc je coraz wyżej i stopniowo opuszczając. Wykonaj 20 powtórzeń

5. Leżąc na macie, na plecach, wykonuj nożyce pionowo. Unoś na zmianę raz jedną, raz drugą nogę. Pamiętaj, aby nogi przez całe ćwiczenie nie dotykały podłogi. Wykonaj 20 powtórzeń

Kasia nie ukrywa, że zdarzały jej się chwile zwątpienia. Zdradza jednak sposoby jak sobie z nimi poradziła. 
'Wiele razy słyszałam namowy do porzucenia mojego nowego stylu życia, często byłam nakłaniana do zjedzenia czekolady czy napicia się piwa, bo przecież 'trener i tak tego nie zauważy'. Tylko, że ja nie robiłam tego dla trenera, a dla samej siebie. Wiedziałam, że pewnych reguł trzeba się trzymać i nie ma od tego odstępstw. 
Samozaparcie i chęć osiągnięcia wyznaczonego celu, przyniosły mi wiele sukcesów, między innymi dwukrotne Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Europy, Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Świata, a także tytuł Fitness Motywatora 2015'.Kasia nie ukrywa, że zdarzały jej się chwile zwątpienia. Zdradza jednak sposoby jak sobie z nimi poradziła. 'Wiele razy słyszałam namowy do porzucenia mojego nowego stylu życia, często byłam nakłaniana do zjedzenia czekolady czy napicia się piwa, bo przecież 'trener i tak tego nie zauważy'. Tylko, że ja nie robiłam tego dla trenera, a dla samej siebie. Wiedziałam, że pewnych reguł trzeba się trzymać i nie ma od tego odstępstw. Samozaparcie i chęć osiągnięcia wyznaczonego celu, przyniosły mi wiele sukcesów, między innymi dwukrotne Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Europy, Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Świata, a także tytuł Fitness Motywatora 2015'. archiwum prywatne Kasi Dziurskiej

6. Leżąc na macie złącz stopy. Następnie unieś je pod kątem 90 stopni. Z tej pozycji wypychaj miednicę w górę. Tułów pozostaw nieruchomo. Wykonaj 20 powtórzeń

7. Usiądź na macie. Odchyl tułów do tyłów, ręce rozłóż na boki. Następnie przyciągaj kolano do klatki piersiowej. Wykonaj 20 powtórzeń.

8. Siedząc na macie unieś splecione w dłoniach ręce do góry. Następnie stopniowo, powoli odchylaj ciało do tyłu, kładąc je na macie. Energicznym ruchem wróć do pozycji wyjściowej. Pamiętaj, aby broda była blisko klatki piersiowej.Wykonaj 20 powtórzeń.

9. Połóż się na macie, unieś nogi pod kątem 90 stopni. Ręce rozłóż szeroko na boki. Unoś tułów w górę dotykając rękami stóp. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 20 powtórzeń.

10. Połóż się na macie. Załóż nogę na nogę i unieś je nad ziemię pod katem ok. 90 stopni. Następnie wykonuj krótkie spięcia brzucha. Pamiętaj, aby głowa była blisko klatki piersiowej. Wykonaj 20 powtórzeń.

Więcej o: