Buty trekkingowe dla mężczyzn w dobrych cenach

Jeśli lubisz długie spacery i wycieczki po górach, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednie buty trekkingowe. Specjalnie dla ciebie wybrałyśmy kilkanaście modeli, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Zobacz sam!

Trekking to coraz bardziej popularny rodzaj pieszej turystyki. Sport ten nie jest zbyt wymagający, jeśli chodzi o przygotowanie treningowe, jak i sprzętowe. Z tych względów liczba fanów tego rodzaju aktywności ciągle wzrasta. Dużym plusem jest także możliwość swobodnego dostosowania wysiłku do własnych możliwości. Aby zacząć przygodę z trekkingiem, niezbędne jest jednak wybranie odpowiedniego obuwia.

Czarne

Dobre buty to jeden z najważniejszych elementów podstawowego wyposażenia podczas górskich wypraw. Odpowiednio dobrane obuwie turystyczne znacznie ułatwia poruszanie się po trudnym terenie i co najważniejsze amortyzuje wstrząsy oraz zmniejsza ryzyko kontuzji. Tylko w butach trekkingowych będziesz w stanie pokonać wymagający teren - ochronią one twoją stopę i zdecydowanie ułatwią pokonywanie napotkanych przeszkód. Jeśli dobrze je dobierzesz, zapewnią komfort i wygodę bez względu na warunki pogodowe.

Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.hikingandcamping.netKolaż / Materiały partnerów / Fot. www.hikingandcamping.net Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.hikingandcamping.net Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.hikingandcamping.net

Brązowe

Obuwie trekkingowe jest idealne zarówno na zimowe, jak i letnie wyprawy. Jest lekkie, wytrzymałe, elastyczne i dopasowane do stopy. Możesz wybrać wysoki lub niski model, ale to zależy od tego, w jaki teren się wybierasz. W trudnych warunkach, na kamienistym podłożu, dobrze sprawdzą się buty z wysoką kostką. O wiele bardziej stabilizują stopę i zabezpieczają ją przed zwichnięciem. Buty niskie warto założyć kiedy potrzebujesz sztywnej podeszwy do pokonania nierównego terenu. Konstrukcja tego rodzaju buta jest o wiele lżejsza i wygodniejsza, niż wcześniej wspomnianego modelu.

Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.hikingandcamping.netKolaż / Materiały partnerów / Fot. www.hikingandcamping.net Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.hikingandcamping.net Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.hikingandcamping.net

Szare

Męskie buty trekkingowe są zazwyczaj w ciemnej tonacji. Czarne, szare lub brązowe modele idealnie sprawdzą się w czasie długich wypraw podczas śniegu lub deszczu. Odpowiednie buty nie będą przemakać i zapewnią ci komfort w trakcie chodzenia - nie tylko po górach. Większość modeli jest w naprawdę dobrych cenach, dlatego warto zaopatrzyć się w takie, które będą ci służyć przez długi czas.

Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.sportkilitster.comKolaż / Materiały partnerów / Fot. www.sportkilitster.com Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.sportkilitster.com Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.sportkilitster.com

Więcej butów trekkingowych znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.