TA nietypowa metoda treningowa kształtuje sylwetkę i odchudza

Aeroboks to bezkontaktowa forma zajęć fitness. W rytm muzyki wykonujesz ciosy, wykopy i uniki, jednocześnie spalasz kalorie, wzmacniasz całe ciało i uczysz się samoobrony.

Idealny trening dla kobiet

AEROBOKS to idealne rozwiązanie dla kobiet, które boją się bezpośredniego kontaktu. Z tych zajęć nie wrócisz z podbitym okiem, a mimo to nauczysz się podstaw samoobrony! Takie zajęcia to intensywny trening, który łączy w sobie elementu boksu i fitnessu. Za sprawą aeroboksu poprawisz swoją wytrzymałość, siłę, wyrzeźbisz sylwetkę i pozbędziesz się zbędnych kilogramów, a dodatkowo nauczysz się podstaw samoobrony i zwiększysz pewność siebie. Ta metoda treningowa to wielowymiarowa praca nad ciałem. Liczy się tutaj dynamika, równowaga, koordynacja ruchowa, siła oraz szybkość.

Boks rzeźbi sylwetkę, wzmacnia mięśnie i ujędrniaBoks rzeźbi sylwetkę, wzmacnia mięśnie i ujędrnia Daniel Koper

Spalanie kalorii

To intensywny trening aerobowy, z którego z pewnością nie wyjdziesz sucha. To cała godzina podskoków, wykopów, wymachów i ciosów. Dzięki temu, że ciało jest w ciągłym ruchu w trakcie jednej godziny można spalić mnóstwo kalorii oraz poprawić wydolność.

W boksie trening aerobowy jest urozmaicany zadaniami ruchowymi (ciosy proste, zejście z linii ciosu, uniki). Najintensywniejszą pracę podejmują ramiona i barki, bicepsy, barki, mięśnie placów, ale też mięśnie nóg, ponieważ podczas zajęć pracujesz na ugiętych nogach.

Zalety boksu

Boks korzystnie wpływa na całokształt sprawności motorycznych człowieka. Kształtuje wolę walki, wytrwałość w dążeniu do celu, sprawność fizyczną. Dzięki treningowi boksu można w dość krótkim czasie znacznie poprawić sprawność motoryczną, sylwetkę i ogólne samopoczucie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.