Orbitrek, maszyna dzięki której schudniesz. Jak ćwiczyć na orbitreku?

Orbitrek to jeden z tych przyrządów w klubach fitness, który oblegany jest przez kobiety. Ten wybór wcale nie dziwi, bo orbitrek spala tkankę tłuszczową, wzmacnia nasze mięśnie i nie obciąża stawów. Jak ćwiczyć na orbitreku żeby zobaczyć efekty? Sprawdź!

Trening na orbitreku


Ten rodzaj treningu łączy w sobie elementy cardio, ale także treningu wzmacniającego nasze mięśnie. Podczas jednej sesji treningowej jesteśmy w stanie spalić tkankę tłuszczową, a także popracować nad takimi grupami mięśniowymi jak nogi, brzuch, pośladki i ramiona. Ogromną zaletą urządzenia jest fakt, że podczas treningów nasze ciało pracuje w sposób anatomiczny tzn. zgodny z naturalnymi płaszczyznami ruchu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapobiegać kontuzjom i nie obciążać naszych stawów. 

Jak ćwiczyć na orbitreku?


Tyle ile klubów fitness i siłowni tyle odmian tego urządzenia. Ważne jest by na początku zapoznać się z instrukcją danego przyrządu. Na rynku dostępne jest sporo takich maszyn eliptycznych, które posiadają najrozmaitsze funkcje. Niektóre z nich nie tylko są przeznaczone do treningu, ale również pokażą nam zawartość tkanki tłuszczowej, a także przeprowadzą test wytrzymałości. Bez względu na to jak wygląda orbitrek, na którym będziemy ćwiczyć, najważniejsza jest rozgrzewka przed treningiem. Wystarczy, że poświęcisz na nią do 10 minut wykonując takie ćwiczenia jak krążenia ramion w przód, pajacyki, bieg bokserski, krążenia bioder czy wypady do przodu. 

Wchodząc na orbitrek chwytamy ruchome ramiona urządzenia, napinamy brzuch, ustawiamy odpowiednie obciążenie dla naszego stopnia wytrenowania i zaczynamy naprzemiennie pracować rękami i nogami. Podczas treningu na orbitreku nie pochylamy się za bardzo do przodu, ani nie wyginamy do tyłu, nasze ciało powinno być w linii prostej. 

Orbitrek - efekty


Żeby zauważyć jakiekolwiek efekty musimy ćwiczyć regularnie. Już 30 minutowa sesja, trzy razy w tygodniu pomoże nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Orbitrek jest doskonałą formą urozmaicenia każdego treningu. Ważne jest by stawiać sobie coraz to większe cele, a tym samym zwiększać obciążenie. To pomoże nam jeszcze bardziej przyspieszyć proces chudnięcia i wzmacniania naszej sylwetki. Ćwicząc na orbitreku nie tylko zauważymy spadek masy ciała, ale również nasze nogi i pośladki staną się bardziej jędrne, a nasze ręce smuklejsze. 

Ten 13 minutowy trening maksymalnie ujędrni twoje pośladki 

Orbitrek czy rowerek?


Wybierając i jedno i drugie jesteśmy w stanie zredukować masę naszego ciała. W zależności od tego czy zależy nam na wzmocnieniu całej sylwetki czy tylko jednej partii. np. nóg wybieramy orbitrek (pracując nad całą sylwetką) lub wyżej wymieniony rowerek (wzmacniając jedną partię). Każda regularna forma aktywności pomoże nam schudnąć i wyrzeźbić mięśnie. To samo pytanie moglibyśmy zadać sobie przy okazji orbitreka i bieżni. Odpowiedź jest bardzo podobna z tą różnicą, że na bieżni jesteśmy w stanie popracować jeszcze nad naszą kondycją i wytrzymałością. 

Orbitrek magnetyczny 


Szukając odpowiedniego sprzętu spotkacie się z różnymi odmianami orbitreka, a jest to orbitrek magnetyczny i eliptyczny. Ten pierwszy, czyli orbitrek magnetyczny charakteryzuje się tym, że może posiadać magnetyczny, elektromagnetyczny lub mechaniczny system oporu. Jedyna różnica pomiędzy orbitrekiem magnetycznym, a orbitrekiem eliptycznym jest właśnie w systemie oporu. Najczęściej wybierając ten przyrząd do treningu domowego stawiamy na ten z magnetycznym systemem oporu. 

Jakie mięśnie pracują podczas treningu na orbitreku? 

Podczas tego rodzaju treningu pracują prawie wszystkie nasze mięśnie. Główny nacisk jednak jest na łydki, mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, pośladki, ręce (należy pamiętać aby trzymać ruchome ramiona urządzenia), a także brzuch. 

 Oto 4 najlepsze ćwiczenia na uda i pośladki!

Kettlebell na pośladki. Wystarczy tylko ten przyrząd

Więcej o:
Copyright © Agora SA