10 porad fit gwiazd, dzięki którym będziesz zawsze w formie. Poznaj sekrety Agaty Biernat, Sylwii Nowak i Ani Dziedzic

Choć każda z nich na co dzień zajmuje się czymś zupełnie innym, to wszystkie nie wyobrażają sobie dnia bez treningu. Dlatego Sylwię Nowak, Anię Dziedzic i Agatę Biernat możemy teraz zobaczyć w kampanii adidas Alphaskin. Nam opowiedziały o swoich sposobach na zdrowie i szczupłą sylwetkę.

1. Trening bokserski świetnie spala tkankę tłuszczową i rzeźbi ciało

Boks rekreacyjny jest świetną dyscypliną dla kobiet, które podczas treningu ciała chcą również oczyścić swoją głowę ze złych emocji' - mówi Sylwia Nowak, która zakochała się w boksie już ponad rok temu.
Trening bokserski, który ja wykonuję, opiera się na technice boksu przygotowującego do walki. Jednak na moim treningu wszystkie ruchy wykonujemy typowo rekreacyjnie, bez finalnego sparingu. Chodzi o naukę postawy, prawidłowego trzymania gardy, wyprowadzania ciosów (prostych, sierpów itp.), oraz przede wszystkim prawidłowej aktywacji nóg przy każdym ciosie. Taki trening wbrew pozorom to świetny wycisk dla całego ciała. Aktywowane są mięśnie nie tylko rąk, ale przede wszystkim brzuch, nogi, pośladki.
Przykładowe ćwiczenie ze skakanką, które widzicie na niżej załączonym zdjęciu z kampanii adidas Alphaskin to wspaniałe kardio. Natomiast trening ciosów prostych na worku treningowym to zarówno dobre kardio, jak i nauka precyzji ruchów bokserskich.

5 powodów, dla których powinnaś zacząć boksować już dziś

Sylwia NowakSylwia Nowak fot. adidas

 

2. Jak wykonać stretching? Doceń rozciąganie

Agata Biernat, trenerka, tancerka oraz Miss Polonia 2017 także pokazała, jak wygląda jej trening:

Zaczynam od 10 minut na bieżni. Po ogólnej rozgrzewce dogrzewam stawy i zabieram się do ćwiczeń. W zależności od dnia trening jest bardziej wytrzymałościowy, a czasem bardziej statyczny. Jedyne czego potrzebuję to obciążniki na kostki, dwie gumy zakładane nad kolanami, podest i kilka talerzy o różnych wagach. Z takim zestawem można zrobić wszystko! :)
Na koniec treningu zawsze robię stretching. Jak widać poniżej, jest on na zaawansowanym poziomie. Regularnie się rozciągając, zwiększamy zakresy ruchów, jesteśmy również zwinniejsi i mniej narażeni na kontuzje.

Stretching - nie wierz w mity!

Agata BiernatAgata Biernat fot. adidas

3. Trening TRX - spróbuj koniecznie

Instruktorka fitness, fit mama - Anna Dziedzic stawia na sprzęt, który jest w każdej siłowni. Możesz go zamontować także w domu:

Ostatnio bardzo polubiłam ćwiczenia z TRX, jest to dla mnie pewne urozmaicenie treningowe. Wykorzystując ten sprzęt, pracujemy tylko z ciężarem własnego ciała. Polecam ćwiczenia na TRX, aby wymodelować i wzmocnić całe nasze ciało.

Miss Polski Magdalena Bieńkowska: 5 ćwiczeń na smukłą sylwetkę

Ania DziedzicAnia Dziedzic fot. adidas

4. Woda z siemieniem lnianym - codziennie rano 

Fit routine to są w wolnym tłumaczeniu przyzwyczajenia, nawyki, które utrzymują Cię w fit formie. Zalicza się do nich np. regularne treningi, unikanie słodyczy, wybieranie schodów zamiast windy etc. Swój nawyk opisuje poniżej Ania Dziedzic:

Ważne są dla mnie przede wszystkim regularne posiłki, zaczynając od wody z cytryną i siemieniem lnianym rano. Dbam o to, żeby jedzenie było urozmaicone, ale też łatwe w przygotowaniu i odpowiednie dla całej rodziny, co bywa wyczynem. Pamiętam o piciu wody i herbat ziołowych, ale nie odmawiam sobie też porannej kawy.
Najważniejszy jednak  jest dla mnie ruch. Oprócz treningów, tych moich i tych organizowanych dla kobiet, staram się po prostu wykorzystywać okazje do różnych aktywności - spacerów, basenu z dziećmi, joggingu.

Mleko migdałowe - nowy produkt w naszej kuchni

5. Plan treningowy - jak ułożyć dzień z jego uwzględnieniem 

Ania Dziedzic to mama dwóch uroczych córeczek i trenerka, która pomaga kobietom wrócić do formy po ciąży, ale też dba o ich formę w ciąży. Jeżeli zastanawiacie się, jak udaje jej się to wszystko pogodzić, to zobaczcie, jak wygląda jej plan dnia.  

6:30 - pobudka

7:00 - szklanka wody z cytryną i z siemieniem lnianym

7:30 - zaprowadzam dziewczynki do przedszkola

8:00 - śniadanie

9:30 - mój trening (co 2 dzień)

11:00 - 16:30 - praca związana z rozwojem mojej marki (w międzyczasie obiad)

17:00 - odbiór dziewczynek z przedszkola

17:00 - 20:00 - czas dla rodziny, przyjaciół

20:00 - 22:00 - praca, odpisywanie na wiadomości, opracowywanie diet

22:00 - 23:00 - chwila oddechu, czas na maseczkę, książkę

5 ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową, dla tych którzy nie lubią biegać

6. Trenuj, żeby uporządkować myśli

Sylwia Nowak radzi, żeby traktować sport nie tylko jako narzędzie w walce o szczupłą, wyrzeźbioną sylwetkę:

Sport jest dla mnie codziennością. Treningiem dla ciała i ducha. Terapią w ciężkich chwilach. Z dnia na dzień zdecydowałam się na freelance i tego samego dnia pierwszy raz włożyłam dres i poszłam biegać. Aktywność fizyczna była wtedy dla mnie swego rodzaju terapią, pomocą w przetrwaniu trudnych zawodowych chwil. Przede wszystkim bardzo wzmocniła moją psychikę, a jako 'efekt uboczny' poprawiła również mój wygląd zewnętrzny. Pomogła mi bowiem zrzucić (zebrane podczas korporacyjnej pracy) kilogramy - dokładniej 15! Efekty wizualne i mentalne były dla mnie na tyle ważne, że dziś nie wyobrażam sobie już życia bez sportu.

Joga na odchudzanie

7. Strój na fitness - jak się ubrać na trening?

Agata Biernat, która w siłowni jest prawie codziennie zdradza: 

Strój do treningu to najbardziej wymagające ubranie. Musi być wygodny, funkcjonalny, nie przeszkadzać nam w treningu i przy tym dobrze wyglądać, bo to właśnie od niego w dużej mierze zależy nasze samopoczucie na siłowni.

Torba na fitness to nie bagaż podręczny

8. Buty treningowe i biustonosz sportowy są niezbędne

Ania Dziedzic radzi, by szczególną uwagę przykładać do tych dwóch rzeczy. 

Obuwie sportowe na treningu to podstawa, powinno być dobierane indywidualnie w celu zapobiegania kontuzjom. Ubrania sportowe powinny być przede wszystkim wygodne, aby w trakcie treningu nie odczuwać dyskomfortu, uciśnięć, otarć. Istotne są tkaniny, z jakich wykonane są poszczególne elementy, aby strój 'oddychał', ale również technologia wykonania - chociażby bezszwowe łączenia. Dla kobiet nie bez znaczenia są odpowiednie staniki sportowe, często pomijane przy kompletowaniu odzieży sportowej.

9. Znajdź swoją pasję

Pod koniec 2017 roku to właśnie ona została nową Miss Polonia. Agata jest nie tylko modelką, ale również trenerką fitness, od lat związaną także z tańcem. Zapytaliśmy ją o to, czym jest dla niej sport i jak zaczęła się jej przygoda z aktywnością fizyczną. 

Sport to dla mnie dobre samopoczucie, pewność siebie, pasja i charakter. To również 3/4 mojego życia. Resztę wypełnia modeling i teraz praca Miss Polonia. Uprawiam sport dla przyjemności i dla rozładowania złych emocji.

Jej przygoda ze sportem zaczęła się, kiedy Agata miała zaledwie kilka lat. To właśnie ta pasja sprawiła, że Agata zajęła się także fitnessem:

Jako 7 letnia dziewczynka poszłam na zajęcia tańca i tak to się zaczęło. Przetańczyłam większość życia. Jestem instruktorem tańca i trenerką fitness.

10. Sporty sezonowe - próbuj nowych

Mam masę pomysłów na nowe sporty. Jak przychodzi lato, to chcę pływać na desce i zawodowo jeździć na rolkach. Jak mamy zimę, to chcę być narciarskim mistrzem, ale tak naprawdę zawsze chciałam być tancerką. Wychowałam się w zespole tanecznym, więc to imponowało mi najbardziej i tym zajmuje się do dzisiaj.- mówi Agata Biernat. 

Wprowadzając nawet niektóre porady influenserek adidas do swojego trybu życia jesteś w stanie przybliżyć się do wymarzonego celu. Wystarczy, że zaczniesz już dziś, a każdy kolejny krok będzie motywował cię do jeszcze większego działania. 

Kolekcja dostępna w sklepach stacjonarnych i w sklepie internetowym www.adidas.pl/alphaskin

Sylwia Nowak i jej sposób na stretching po treningu

Więcej o: