Jak ćwiczyć, by pozbyć się uciążliwego bólu pleców? Porady trenerki personalnej

Wracasz do domu po całym dniu pracy i marzysz o tym, by poczuć ulgę? Jak ćwiczyć, by pozbyć się bólu pleców? Odpowiedzi udzieliła nam Anna Podsiedlik-Ciebiera - trenerka personalna.

Anna Podsiedlik-Ciebiera pokazuje, jak należy wykonywać ćwiczenia, aby odciążyć i jednocześnie wzmocnić kręgosłup. Przypomina, że nie tylko ćwiczenia pozwalają zadbać o kręgosłup. Zbyt duża masa ciała, może go obciążyć - pamiętaj zatem o diecie!

W celu wzmocnienia kręgosłupa trenerka zaleca wybrać się na zajęcia z Pilatesu. 

Pilates to trening na całe ciało. Ta metoda treningowa składa z ponad 500 ćwiczeń. Ćwiczenia inspirowane są baletem, jogą, jak i treningiem siłowym. Ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. Ten trening jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły, zwiększenie świadomości swojego ciała i poprawę równowagi . 

zdrowy kręgosłupzdrowy kręgosłup Fotolia

Pamiętaj, że potrzebujesz czasu, by nauczyć się poprawnie wykonywać ćwiczenia. Często dopiero po kilku sesjach treningowych poczujesz, że twoje ciało naprawdę pracuje. Tutaj liczy się: prawidłowy oddech, właściwy kąt nachylenia, odpowiednie ustawienie, dlatego ważne jest to, by dobrze wybrać instruktora, który poprawi nas w trakcie zajęć i podpowie, co robimy źle.

Standardowy trening Pilates składa się z zestawu ćwiczeń nie trwających dłużej niż ok 90 minut.  Każde ćwiczenie wykonujemy ok. 10 razy, dbając przy tym o poprawność ruchu oraz oddech i kontrolę przepony.  Aby uzyskać maksymalne korzyści, należy ćwiczyć Pilates minimum dwa, trzy razy w tygodniu. Pierwsze efekty i ulga pojawiają się szybciej niż nam się wydaje, zazwyczaj są zauważalne po ok 10-20 sesjach treningowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.