Spal 200 kcal w 5 minut!Trening spalający i modelujący sylwetkę, który możesz wykonać w parze

Sylwester coraz bliżej, to czas na poświąteczne spalanie kalorii! W końcu każda z nas chciałaby zmieścić się w swoją sylwestrową kreację. Dzięki temu treningowi spalisz nawet do 200 kcal w zaledwie 5 minut!

Krótki, ale intensywny trening spalająco-wzmacniający, dzięki któremu wymodelujesz sylwetkę i spalisz nadprogramowe kalorie. Możesz go wykonać sama lub z kimś bliskim. Gotowa? Do dzieła!

Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund. Następnie zrób 10 sekund przerwy i przejdź do kolejnego ćwiczenia.

1. Swing jednorącz

Chwyć w dłoń kettlebells. Jeśli nie posiadasz w domu kettla możesz wykonać to ćwiczenie z wykorzystaniem butelki wody. Wykonuj tzw. swing - stań w lekkim rozkroku. Wykonaj zamach kettlem tak, by był on między twoimi nogami. Następnie wypchnij z bioder kettlebell by zatrzymał się on aż na wysokości twojego wzroku. Pamiętaj o prostych plecach. Rób to ćwiczenie naprzemiennie.

Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund. Następnie zrób 10 sekund przerwy i przejdź do kolejnego ćwiczenia.

2. Skręty tułowia z kettelbells

Chwyć ciężarek w dłonie odwróć się plecami do partnera treningowego i wykonując skręty tułowia podawaj ciężarek drugiej osobie. Jeśli ćwiczysz sama wykonuj skręty tułowia raz w jedną, raz w drugą stronę. 

3. Przysiad i wyskok

Wykonaj przysiad. Następnie wybij się, jak najmocniej i wyskocz wysoko w górę. Jeśli trenujesz w parze będąc w górze przybij piątkę partnerowi treningowemu. Wyląduj ponownie w pozycji przysiadu. Pamiętaj, aby lądować miękko, na ugiętych kolanach.

4. Przysiad z odwodzeniem ręki w bok

Jeśli trenujesz w parze stań naprzeciwko partnera i chwyćcie się jedną ręką. Wykonujcie przysiad, następnie wstając zmieńcie ręce.

5. Odwodzenie hantli w podporze

Ustaw się z partnerem treningowym w podporze przodem naprzeciwko siebie. Połóżcie na ziemi hantle lub butelki z wodą. Następnie na zmianę (raz jedną, raz drugą ręką) chwytajcie obciążenie w jedną rękę i wykonujcie odwodzenia, otwierając klatkę piersiową

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.