10 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Znasz je?

Kasia Dziurska - Mistrzyni Świata w kulturystyce, trenerka personalna przygotowała zestaw 10 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha, które warto dołożyć do swojego treningu.

Marzysz o kaloryferze na brzuchu? W jego wyrzeźbieniu pomoże Ci zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha naszej ekspertki. Katarzyna Dziurska, trenerka personalna i zawodniczka Bikini Fitness wybrała najlepsze ćwiczenia na brzuch, angażujące wszystkie mięśnie brzucha.

 

1. Unoszenie nóg z piłką FITBALL

Połóż się na macie bokiem, włoż piłkę między nogi chwytając stopami. Następnie wyciągnij jedną rękę nad głowę, drugą ręka podeprzyj się z przodu. Głowę oprzyj na ramieniu. Unoś obie nogi wraz z piłką w górę, nie odrywając tułowia od maty. 

2. Unoszenie nóg

Druga wersja tego ćwiczenia, nieco łatwiejsza to unoszenie nóg w górę bez piłki

3. Przyciąganie kolan do łokcia leżać bokiem

Leżąć bokiem jedną rękę wyciągnij do przody. Przyciągaj ugięte w kolanach nogi, zginając tułów, tak aby kolana dotknęły łokcia. 

4. Scyzoryki poziome

Leżąc na macie dociśnij odcinek lędźwiowy do podłogi. Następnie unieś nogi nad ziemię i naprzemiennie krzyżując je ze sobą stopniowo unoś nogi coraz wyżej i opuszczaj w dół. 

5. Scyzoryki pionowe

Leżąc na macie dociśnij odcinek lędźwiowy do podłogi. Nastepnie unoś i opuszczaj naprzemiennie raz jedną nogę, raz drugą. Pamiętaj, aby nie dotykać nogą do ziemi. 

6. Wznosy nóg w górę do pionu

Leżąc na macie unieś nogi do kąta 90 stopni. Następnie wypychaj nogi w górę unosząc jednocześnie mednicę. 

7. Wznosy nóg w górę ze skrętem 

Leżąc na macie unieś nogi do kąta 90 stopni. Następnie wypychaj nogi w górę, pod kątem, po skosie naprzemiennie raz w jedną, raz w drugą stronę. Unoś jednocześnie mednicę.

8. Unoszenie kolan do klatki piersiowej

Usiądź na macie, lekko odchyl się do tyłu. Zaokrąglij plecy i mocno napnij brzuch. Rozłóż ręce na boki. Stopy ustaw prosto na macie, kolana lekko ugnij. Następnie unoś naprzemiennie kolana do klatki piersiowej. 

9. Unoszenie tułowia w górę

Siedząc na macie schodź powoli w dół trzymając ręce przed tułowiem. Następnie energicznym ruchem wróć do pozycji wyjściowej. Trzymaj brzuch cały czas napięty. 

10. Scyzoryki

Leżąc na macie zginaj tułów oraz nogi. Przyciągaj klatkę piersiową do kolan, rękami dotykaj łydek. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.