Dzięki temu treningowi poczujesz mięśnie, o których wcześniej nie miałaś pojęcia. Homefitting na mięśnie głębokie

Podczas treningów siłowych wzmacniamy duże partie mięśniowe, zapominając niestety o mięśniach głębokich, które odgrywają ogromną rolę w budowaniu naszej sylwetki. Dzisiaj zaprezentuję wam trening według metody homefitting z wykorzystaniem poduszki masującej zwanej inaczej beretem rehabilitacyjnym. Trening ten pozwoli wam zaangażować jeszcze więcej mięśni podczas wykonywania ćwiczeń.

Po co wychodzić z domu skoro możemy ćwiczyć w domu? Dzięki metodzie homefitting jesteśmy w stanie wykonać naprawdę intensywny trening w swoich czterech kątach. Tak jak wcześniej pisałam, dzisiaj zaproponuję wam trening z poduszką masującą. Wygląda ona niepozornie, ale uwierzcie, że dzięki niej poczujecie mięśnie, o których wcześniej nie mieliście pojęcia. Dzięki temu jednemu przyrządowi, czyli poduszce masującej inaczej zwanej również beretem z pewnością wykonasz wiele angażujących treningów. 

1. Trening metodą homefitting - przysiady 

Trening metodą homefitting - przysiadyTrening metodą homefitting - przysiady Myfitness.pl

To ćwiczenie możesz wykonać na dwa sposoby, w zależności od tego, czy masz jedną, czy dwie poduszki masujące. Ja w tym treningu ćwiczę na dwóch. Stań na nich tak, by bez problemu udawało ci się utrzymać równowagę. Wykonaj przysiad i wróć do pozycji wyjściowej. Ważne jest, by każde powtórzenie wykonywać powoli. 

Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach 

2. Trening metodą homefitting - lift do tyłu 

Trening metodą homefitting - lift do tyłuTrening metodą homefitting - lift do tyłu Myfitness.pl

Stań jedną nogą na poduszce, a drugą trzymaj w powietrzu. Oprzyj ręce na biodrach, a następnie wykonaj lift, czyli wymach nogi do tyłu. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwicz najpierw jedną, a następnie drugą nogę

Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach

3. Trening metodą homefitting - unoszenie wyprostowanej nogi w leżeniu

Trening metodą homefitting - unoszenie wyprostowanej nogi w leżeniuTrening metodą homefitting - unoszenie wyprostowanej nogi w leżeniu Myfitness.pl

Schodzimy teraz do parteru. Połóż się na plecach, jedną nogę oprzyj na poduszce, a drugą unieś do góry i wyprostuj w kolanie. Powoli opuszczaj biodra i unoś do góry. Ważne jest, by podczas tego ćwiczenia nasza noga była cały czas wyprostowana, a ciało napięte. Ćwicz najpierw jedną, a następnie drugą nogę. 

Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach

4. Trening metodą homefitting - deska 

Trening metodą homefitting - deskaTrening metodą homefitting - deska Myfitness.pl

To jedno z lepszych ćwiczeń stabilizacyjnych. które pozwala nam wzmocnić mięśnie. Kiedy wykonamy je na poduszce masującej, efekty zobaczymy jeszcze szybciej. Oprzyj na poduszce masującej i i wykonaj deskę. Ważne jest by nasze ciało podczas wykonywania tego ćwiczenia było maksymalnie napięte, a głowa była jego przedłużeniem. 

Ćwicz przez 45 sekund

5. Trening metodą homefitting - dotykanie kolanem do łokcia 

Trening metodą homefitting - dotykanie kolanem do łokciaTrening metodą homefitting - dotykanie kolanem do łokcia Myfitness.pl

Tym razem nasza pozycja to klęk podparty. Oprzyj jedno kolano na poduszce, a drugie niech będzie na ziemi. Ćwiczy ta noga, która opiera się o podłogę. Przyciągaj kolano do łokcia bardzo powoli, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Twój odcinek lędźwiowy podczas wykonywania tego ćwiczenia powinien być zablokowany, dlatego zwróć na to szczególną uwagę. 

Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach

Więcej o metodzie homefitting, której twórcą jest marka Spokey przeczytasz na stronie www.homefitting.eu.

Kliknij TUTAJ i pobierz bezpłatną aplikację Homefitting.

Więcej o: