Zgrabne nogi jak u Madonny? Mamy na to sposób!

Marzysz o zgrabnych, jędrnych i smukłych nogach? Wypróbuj trening dziewczyn z Twerkout Crew, który wzmocni i wyrzeźbi Twoje mięśnie ud, a także pomoże Ci spalić zbędną tkankę tłuszczową

Trening przygotowany przez dziewczyny z Twerkout Crew opiera się na wzmocnieniu pośladków i nóg. Wszystkie ćwiczenia wykonasz w pozycji stojącej. Do wykonania tego treningu nie potrzebujesz żadnego sprzętu, a sam trening zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Gotowa? Do dzieła!

ĆWICZENIE I - Odwodzenie nogi w tył

Napnij brzuch oraz pośladki. Następnie stojąc na jednej nodze unieś drugą i unoś ją w tył nie opuszczając przez 30 sekund. Następnie powtórz to ćwiczenie na drugą nogę. 

ĆWICZENIE II - Zakrok po skosie

Stojąc w szerokim rozkroku wykonaj wykrok przenosząc jedną nogę po skosie tuż za druga. Wykonuj zakroki naprzemiennie - raz jedną, raz drugą nogą. Pamiętaj, aby tułów cały czas był skierowany do przodu. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund.

ĆWICZENIE III - Unoszenie ugiętej nogi w górę

Stojąc na jednej nodze, drugą nogę zegnij w kolanie. Następnie unoś ją do góry, naprzemiennie opuszczając w dół. Pamiętaj jednak, aby noga nie opadała na ziemię. 

Wykonuj to ćwiczenie przez 15 sekund, następnie zmień nogę. 

ĆWICZENIE IV - Prostowanie nogi w kolanie

Unieś nogę ugiętą w kolanie pod kątem 90 stopni. W takiej pozycji prostuj i uginaj nogę w kolanie starając się utrzymać równowagę. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund, następnie zmień nogę. 

ĆWICZENIE V - Przyciąganie nogi do łokcia

Stojąc w lekkim rozkroku unieś jedną nogę ugięta w kolanie, następnie przyciągnij ją do przeciwległego łokcia. Wykonuj ten ruch naprzemiennie przez 30 sekund.

Wykonaj na koniec kilka głębokich wdechów i wydechów, zrelaksuj ciało i wyrównaj oddech. Staraj się wykonywać taki trening regularnie minimum 3 razy w tygodniu. Jeśli uważasz, że te kilka minut to dla Ciebie zbyt mało, możesz śmiało powtórzyć ten zestaw treningowy kilka razy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.