5 najlepszych ćwiczeń na pośladki według metody homefitting

Często bywa tak, że gdy pogoda za oknem nie dopisuje tracimy motywację i rezygnujemy z wykonywania treningu. Marzymy tylko o tym, by zostać w ciepłym i przytulnym domu. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Homefitting, to zupełnie nowy trend, który wchodzi właśnie do naszych domów. Dzisiaj przygotowałam dla Was pięć najlepszych ćwiczeń na pośladki. Wykonując ten trening regularnie z pewnością zobaczysz efekty. Do mojego treningu wykorzystałam step i obciążniki na rzep marki Spokey.

1. Lift na stepie

Lift na stepieLift na stepie Myfitness.pl

To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na pośladki, które pokochały wszystkie fit girls. Możesz to ćwiczenie wykonać tylko na stepie, albo tylko z obciążnikami, ale ja zdecydowanie polecam wykonać je przy pomocy tych dwóch przyrządów. 

Załóż obciążniki na kostki i połóż step przed sobą. Wejdź na step, ręce możesz oprzeć na swoich biodrach, a jedną nogą wykonaj wymach do tyłu. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj tą samą sekwencję na drugą nogę. Pamiętaj o tym aby palce były zadarte na siebie.

Wykonuj to ćwiczenie przez 40 sekund

2. Przysiady na stepie 

Przysiady na stepiePrzysiady na stepie Myfitness.pl

Każdy z nas zna to ćwiczenie. Ja postanowiłam dzisiaj pokazać wam trochę zmodyfikowane przysiady przy wykorzystaniu stepu. W trendzie homefitting najważniejsze jest by ćwiczyć w domu, dlatego nawet kiedy za oknem jest brzydka pogoda możesz wykonać ten trening w domu

Połóż jedną nogę na stepie, a drugą na podłodze. Przyjmij pozycję przysiadu, a następnie wykonuj to ćwiczenie przez 40 sekund. Po tym czasie zmień nogę. 

3. Wskakiwanie na step do pozycji przysiadu

Wskakiwanie na step do pozycji przysiaduWskakiwanie na step do pozycji przysiadu Myfitness.pl

Kiedy mamy w domu step możemy wykonać na nim najróżniejsze ćwiczenia. Homefitting wyróżnia się tym, że przy pomocy jednego sprzętu jesteśmy w stanie wykonać naprawdę efektywny trening, bez wychodzenia z domu. Kolejne ćwiczenie, które dziś wam zaproponuje to wskakiwanie na step do pozycji przysiadu. 

Stań przed stepem na szerokość bioder. Energicznym ruchem wskocz na step tak by wylądować w pozycji przysiadu. Powoli się wyprostuj, zejdź ze stepa i powtórz cały ruch od początku. 

Ćwicz przez 40 sekund

4. Lift w podporze

Lift w podporzeLift w podporze Myfitness.pl

Ćwicząc według metody homefitting nie musisz wydawać pieniędzy na trenera personalnego i karnet na siłownię. Ćwicząc w domu nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale przede wszystkim czas. Kolejne ćwiczenie, które chcę ci dziś zaproponować to lift w podporze. 

Załóż obciążniki na kostki. Przyjmij pozycję podporu opierając ręce na stepie. Podciągaj kolano do klatki piersiowej i energicznym ruchem wykonaj wymach jedną nogą do tyłu, pamiętając o tym by palce były zadarte na siebie. Ćwicz najpierw jedną, a następnie drugą nogę. 

Wykonuj to ćwiczenie przez 40 sekund na stronę. 

5. Wskakiwanie na step z pozycji przysiadu 

Wskakiwanie na step z pozycji przysiaduWskakiwanie na step z pozycji przysiadu Myfitness.pl

Jeżeli tak jak ja uwielbiasz ćwiczyć w domu, metoda homefitting jest dla Ciebie. Mając w domu kilka przyrządów jesteś w stanie wykonać naprawdę mocny trening. Kolejne ćwiczenie podczas naszego treningu na pośladki to wskakiwanie na step z pozycji przysiadu. 

Stań w rozkroku, tak by step znajdował się między twoimi nogami. Wykonaj przysiad. Pamiętaj by podczas wykonywania tego ćwiczenia mieć proste plecy. Energicznym ruchem podskocz, tak by wylądować w pozycji na baczność na stepie. Zeskakując z niego wróć do pozycji wyjściowej czyli przysiadu. Ważne jest by lądować zawsze na ugiętych nogach, tym samym zapobiegniesz obciążaniu stawów. 

Ćwicz przez 40 sekund

Więcej o metodzie homefitting znajdziecie TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.