Wewnętrzna strona ud - Mel B wykonuje te ćwiczenia regularnie

Wewnętrzna strona ud to jedna z najcięższych partii do wytrenowania, która jest często pomijana w codziennym treningu. Przygotowałam dla Was zestaw ćwiczeń inspirowany treningiem Mel B, który zaktywizuje Wasze mięśnie do intensywnej pracy.

Wewnętrzna strona ud to zmora niemalże każdej kobiety. Tam najczęściej gromadzi się niechciana tkanka tłuszczowa, której bardzo ciężko się pozbyć. To najtrudniejsza z partii do wytrenowania. Ten zestaw ćwiczeń trwa tylko 5 minut, dlatego poświeć na niego czas wykonując go regularnie min 3 razy w tygodniu.

ĆWICZENIE I - Nożyce poziomo

Połóż się na macie podpierając się na łokciach. Unieś nogi nad ziemię i wykonuj nożyce poziomo krzyżując nogi naprzemiennie. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund

ĆWICZENIE II - Nożyce pionowo

Połóż się na macie podpierając się na łokciach. Unieś nogi nad ziemię i wykonuj nożyce pionowo unosząc nogi naprzemiennie. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund.

ĆWICZENIE III - Pulsowanie nogą w pozycji bokiem

Połóż się bokiem na macie podpierając się na łokciu. Jedną nogę wyprostuj, drugą ugnij w kolanie i przełóż na przód. Unieś nogę wyprostowaną nad ziemię i wykonuj pulsowanie przez 30 sekund, Następnie zmień stronę i powtórz to ćwiczenie na drugą nogę. 

ĆWICZENIE IV - Krążenie nogą w pozycji bokiem

Pozostań w pozycji bokiem. Wyprostowaną nogą wykonuj delikatne krążenia nad ziemią. Staraj się trzymać nogę jak najwyżej, stopę wyprostuje wyciągając palce do przodu. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund, następnie zmień nogę. 

ĆWICZENIE V - Wypychanie bioder jednonóż

Połóż się na plecach na macie. Jedną nogę ugnij w kolanie, drugą wyprostuj i unieś nad ziemię. Wypychaj biodra do góry utrzymując ciężar na jednej nodze. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund, następnie zmień nogę. 

ĆWICZENIE VI - Statyczna aktywizacja wewnętrznej strony ud

Do wykonania tego ćwiczenia będziesz potrzebować małego ręcznika. Złożony w kostkę ręcznik ułóż między kolanami. Następnie ściskaj jak najmocniej ręcznik napinając mięśnie ud. Wytrzymaj w takiej pozycji 30 sekund. 

ĆWICZENIE V - Statyczna aktywizacja wewnętrznej strony ud

Do wykonania tego ćwiczenia będziesz potrzebować małego ręcznika. Połóż się na ziemi, złożony w kostkę ręcznik ułóż między kolanami. Kolana ugnij pod kątem 90 stopni, następnie unieś nogi nad ziemie. Ściskaj jak najmocniej ręcznik napinając mięśnie ud. Wytrzymaj w takiej pozycji 30 sekund. 

Więcej o: