To ulubiony przyrząd Jenifer Lopez, dzięki niemu ma jędrne i kształtne pośladki

J. Lo. nie boi się treningu z obciążeniem. Dlatego wzorując się na jej treningach przygotowałam dla Ciebie 5 ćwiczeń z wykorzystaniem kettlebells, który maksymalnie zaangażuje Twoje pośladki do pracy!

Okres jesienno-zimowy to idealny czas na budowę naszych pośladków! W okresie jesienno-zimowym mamy większy apetyt, jemy więcej, co przy treningu siłowym działa korzystnie na budowę naszych mięśni. Dlatego warto ten czas wykorzystać na budowę naszych pośladków. Jeśli chcesz dać im popalić, to złap za kettelbell i wykonaj ten trening razem ze mną!

ĆWICZENIE I Przysiad sumo z kettlem

Ustaw się nieco szerzej niż szerokość bioder, a stopy skieruj delikatnie na zewnątrz. Chwyć w ręce kettlebells i wykonaj przysiad. Pamiętaj o wyprostowanej postawie i napiętym brzuchu.

Wykonaj 10 powtórzeń

ĆWICZENIE II Pulsowanie w przysiadzie

W pozycji przysiadu wykonuj krótkie ruchy, pulsując na nogach. Pamiętaj o wyprostowanej sylwetce i napiętym brzuchu.

Wykonaj 10 powtórzeń

ĆWICZENIE III Chodzenie w przysiadzie 

W pozycji przysiadu wykonuj kroki na bok - raz w jedną, raz w druga stronę. Pamiętaj, aby pupa była nisko, brzuch był napięty, a plecy wyprostowane. 

Wykonaj 10 powtórzeń

ĆWICZENIE IV Swing

Stań w lekkim rozkroku. Wykonaj zamach kettlem tak by był on między twoimi nogami. Następnie wypchnij z bioder kettlebell by zatrzymał się on aż na wysokości twojego wzroku. Pamiętaj o prostych plecach.

Wykonaj 10 powtórzeń

ĆWICZENIE V Swing & squat

Swing & squat to połączenie swinga z przysiadem. Stań w lekkim rozkroku. Wykonaj zamach kettlem tak by był on między twoimi nogami. Następnie wypchnij z bioder kettlebell by zatrzymał się on aż na wysokości twojego wzroku i jednoczesnie wykonaj przysiad. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.