10 najskuteczniejszych ćwiczeń na płaski brzuch

Trening na płaski brzuch wcale nie musi być nudny. Fit lovers przygotowali zestaw ćwiczeń, które pozwolą zgubić niechcianą oponkę.

1. Spięcia brzucha

Zegnij nogi w kolanach i oprzyj na ziemi z palcami zadartymi do góry. Połóż ręce za głowę i unoś tułów wykonując krótkie spięcia brzucha. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę.

2. Spięcia brzucha z nogami w górze

Unieś nogi w górę, ugnij kolana pod kątem 90 stopni. Ręce połóż za głowe, następnie wykonuj krótkie spięcia brzucha. Pamiętaj, aby nie ciągnać rękami głowy. Ruch wykonan pracując jedynie mięśniami brzucha. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę.

3. Brzuszki z wyprostowanymi nogami

Leżąc na plecach unieś nogi wyprostowane. Następnie wykonuj spięcia brzucha jednocześnie dotykając rękami do stóp. Napinaj brzuch najmocniej jak potrafisz. Pamiętaj, aby rozluźnić szyję. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę.

4. Spięcia brzucha bokiem

Połóż się na plecach następnie ugnij nogi w kolanach i przekładając ciężar na jedną stronę. Połóż jedną rękę za głowę, drugą unoś wyprostowaną wykonując spięcia brzucha. W trakcie wykonywania ruchu, w fazie końcowej dokręć nadgarstek. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. 

5. Spięcia brzucha bokiem

Powtórz poprzednie ćwiczenie na druga stronę.

6. Unoszenie miednicy

Leżąc na plecach unieś nogi i ugnij je w kolanach, przyciągając stopy do pośladków. Ręce ułóż wzdłuż tułowia, następnie unoś miednicę przybliżając nogi do klatki piersiowej. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. 

7. Przyciąganie nóg do klatki piersiowej

Usiądź na ziemi i oprzyj dłonie na podłodze. Nogi ugnij w kolanach i unieć nad ziemię. Następnie wykonuj ruch przyciągania kolan do klatki piersiowej. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. 

8. Wspinaczka górska

W podporze przodem przyciągaj raz jedną, raz drugą nogę, do klatki piersiowej. Pamiętaj, aby ręce były równo z linią braków. Saraj się trzymać cały czas brzuch napięty. wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. 

9. Wspinaczka górska po skosie

W podporze przodem przyciągaj raz jedną, raz drugą nogę, do klatki piersiowej po skosie. Pamiętaj, aby ręce były równo z linią braków. Saraj się trzymać cały czas brzuch napięty. wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. 

10. Deska

Ustaw się w podporze przodem na ugiętych przedramionach. zachowaj prostą linię ciała, barki ustaw pod łokciami oraz podwiń miednicę. Trzymaj całe ciało napięte. Utrzymaj pozycję przez 1 minutę. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.