6 ćwiczeń na jędrne pośladki według Sylwii Nowak

Chcesz mieć jędrne i uniesione pośladki? Wystarczy regularnie wykonywać te ćwiczenia. Sylwia Nowak przygotowała dla Was niezawodne ćwiczenia, dzięki którym osiągniesz wymarzoną figurę!

Każde ćwiczenie wykonuj 30 sekund, następnie 10 sekund przerwy. Do dzieła!

Ćwiczenie pierwsze

Przysiady- ustaw nogi na szerokość bioder, napnij mocno brzuch i schodź powoli w dół, następnie dynamicznie do góry, napnij na końcu pośladki podwijając w ten sposób kość ogonową pod siebie. Pamiętaj o tym, aby kolana nie wychodziły poza linię palców stóp. 

Ćwiczenie drugie

Przysiad sumo z ketlem- rozstaw nogi szerzej niż biodra, palce stóp skieruj na zewnątrz. Odważnik trzymaj pomiędzy nogami, pamiętaj o tym żeby plecy były proste. Wykonuj przysiady. Wracając do pozycji wyjściowej pamiętaj o tym, aby na końcu ruchu mocno zacisnąć pośladki. 

Ćwiczenie trzecie

Zakroki z wymachem nogi w przód- stań prosto, wykonaj zakrok do tyłu i zejdź w dół, kolano przedniej nogi nie powinno wychodzić poza linię palców, następnie energicznie wykonaj wyrzut nogi w przód. Wykonaj ćwiczenie 15 sekund na jedną nogę, 15 sekund na drugą.

Ćwiczenie czwarte

Wznosy bioder- połóż się na macie, ręce ułóż wzdłuż tułowia, nogi rozstaw na szerokość bioder. W stałym tempie wykonuj wznosy bioder, zaciskając pośladki na górze. Opuszczając pośladki w dół, nie odkładaj ich na matę. 

Ćwiczenie piąte

Wznosy bioder ma jednej nodze- ćwiczenie wygląda tak samo jak poprzednie, tylko jedną nogę unieś do góry i zegnij w kolanie. Wykonuj w jednakowym tempie wznosy bioder do góry. Ćwicz 15 sekund na jedną nogę, następnie 15 na drugą. 

Ćwiczenie szóste

Unoszenie nogi- połóż się na boku, oprzyj głowę na ręce, nogi zegnij w kolanach. w stałym tempie unoś jedną nogę do góry. Wykonuj ćwiczenie 15 sekund na jedną stronę i 15 sekund na drugą. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.