Trening interwałowy, który podkręca metabolizm i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej

Trening interwałowy, czyli tzw. trening HIIT polega na tym, że jest krótki ale bardzo intensywny. Taki trening jest bardziej skuteczny w spalaniu tkanki tłuszczowej niż typowy trening aerobowy. Głównym celem treningu jest podniesienie naszego tętna do ok 90% tętna maksymalnego. Są to krótkie serie przeplatane aktywnymi przerwami. Nasze redaktorki Agnieszka i Karolina przygotowały 6 minutowy trening interwałowy,który maksymalnie podkręci Twój metabolizm.

Taki trening może opierać się na różnego rodzaju ćwiczeniach np. skakaniu, bieganiu, treningu siłowym, czy funkcjonalnym. Zajmie Ci on zaledwie kilka minut, a tkankę tłuszczową będziesz spalać jeszcze nawet przez kilka godzin po treningu!

Wykonuj każde ćwiczenia przez 30 sekund, następnie 10 sekund przerwy. W czasie przerwy nie stój w miejscu- możesz przeskakiwać z nogi na nogę. 

Ćwiczenie pierwsze

Pajacyki z wyciskaniem do góry, wyobraź sobie jakbyś wyciskała sztangę. Pamiętaj o oddychaniu i utrzymuj jedno tempo. 

Ćwiczenie drugie

Bieg bokserski. Nogi podnoś wysoko, ręce prosto przed siebie. Intensywne tempo.

Ćwiczenie trzecie

Przysiad sumo z wyskokiem. Nogi rozstaw szerzej niż biodra, palce stóp skieruj na zewnątrz, wykonaj przysiad, następnie energicznie wyskocz w górę. Pamiętaj o prawidłowej technice przysiadu, tak aby kolana nie wychodziły poza palce stóp. 

Mimo małej ilości ćwiczeń, trening jest bardzo intensywny. Dzięki temu maksymalnie podkręcasz tętno i spalasz tkankę tłuszczową. Pamiętaj, że to tylko kilka minut i że jesteś w stanie to zrobić. Do dzieła!