6 sprawdzonych ćwiczeń, które wysmuklą Twoje nogi

Marzysz o smukłych nogach? Oto niezawodne ćwiczenia Sylwii Nowak, dzięki którym osiągniesz wymarzoną figurę!

Jeśli chcesz szybko i skutecznie wysmuklić swoje nogi, mamy dla Ciebie 6 sprawdzonych ćwiczeń Sylwii Nowak, które Ci w tym pomogą. Do dzieła!

Każde ćwiczenie wykonuj przez 30 sekund, następnie zrób 10 sekund przerwy. Wykonaj 3 serie. W miarę możliwości możesz zwiększać liczbę serii. 

Ćwiczenie pierwsze

Stań na szerokość bioder, rób wykroki raz prawą raz lewą nogą. Pamiętaj o tym, aby zachować kąt prosty w stawie kolanowym i aby kolano z przodu nie wychodziło poza linię palców stopy. 

Ćwiczenie drugie

Stań na szerokość bioder, zrób wypad nogi w tył, następnie energicznym podskokiem przyciągnij kolano do klatki piersiowej. Ćwiczenie wykonuj 15 sekund na każda nogę.

Ćwiczenie trzecie

Stań w lekkim rozkroku, zrób przysiad. Wracając do pozycji wyjściowej przyciągnij kolano do przeciwnego łokcia.

Ćwiczenie czwarte

Zakroki skrzyżne. Stań na szerokość bioder, zrób jedną nogą duży krok do tyłu, krzyżując ją za nogą wykroczną. Opuść tylne kolano do podłoża, pamiętaj aby przednim kolanem nie wychodzić poza linię palców stopy i zachować kąt prosty w stawie kolanowym. 

Ćwiczenie piąte

Ustaw się w podporze przodem , nogi ugnij w stawie kolanowym, jedną nogę wyprostuj i wykonuj pulsacyjny ruch do góry. Ćwiczenie wykonuj 15 sekund na każdą nogę.

Ćwiczenie szóste 

Podpór przodem, jedną nogę zgiętą w kolanie odwiedź do boku i pulsacyjnie podnoś do góry. Wykonuj ćwiczenie 15 sekund na każda stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.