Wystarczą zaledwie 3 minuty, żeby wspomóc metabolizm i ujędrnić ciało

Starasz się być w formie, ale nie zawsze masz czas na trening? Tak naprawdę wystarczą zaledwie 3 minuty, żeby podkręcić metabolizm, wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej i jednocześnie ujędrnić ciało.

Jeśli w ciągu dnia nie masz czasu na zwykły, pełnowymiarowy trening, a zależy Ci na tym, aby pozostać w formie, to znajdź chociaż 3 minuty. Nasza ambasadorka Sylwia Nowak przygotowała krótki trening, składający się z 6 ćwiczeń, które maksymalnie podkręcą metabolizm, wspomogą spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnią i ujędrnią Twoje ciało. Taki trening zajmie Ci zaledwie kilka minut, a Twoje ciało z pewnością się odwdzięczy. 

Każde ćwiczenie trwa 30 sekund, a po nim następuje 10 sekund przerwy. Jeśli uznasz, że 3 minuty to dla Ciebie za mało, powtórz ten trening kilka razy, a z pewnością szybciej zobaczysz efekty. 

ĆWICZENIE I

Zakroki z przeskokiem

Stań w rozkroku na szerokości bioder. Następnie wykonaj zakrok i za pomocą przeskoku zmień stronę. Wykonuj to ćwiczenie, jak najszybciej, bez przerwy przez 30 sekund. Staraj się, aby kolano nie przekraczało linii palców u stóp.

ĆWICZENIE II

Wyskoki z przysiadu

Stojąc w rozkroku na szerokości bioder wykonaj przysiad do kąta 90 stopni. Następnie z pozycji przysiadu wybij się wykonując podskok. Powtarzaj to ćwiczenie bez przerwy, jak najszybciej przez 30 sekund.

ĆWICZENIE III

Przeskoki w wykroku

W pozycji wykroku wybij się i wykonaj przeskok zmieniając strony. Przednią nogę ugnij pod kątem 90 stopni. Pamiętaj, aby kolana nie przekraczały linii palców u stóp. Wykonuj to ćwiczenie jak najszybciej, bez przerwy przez 30 sekund.

ĆWICZENIE IV

Skakanka

Wbrew pozorom nie musisz mieć skakanki, żeby wykonać to ćwiczenie. Wystarczy że przeskakując z nogi na nogę będziesz imitować ruch przeskoków na skakance. Wykonuj to ćwiczenie bez przerwy, w możliwie jak najszybszym dla Ciebie tempie przez 30 sekund. 

ĆWICZENIE V

Bieg bokserski

Truchtając w miejscu wykonuj naprzemiennie uderzenia w przód rękami. Staraj się podnosić wysoko kolana. Przy tym ćwiczeniu pracuj całym ciałem jak najszybciej, bez przerwy przez 30 sekund. 

ĆWICZENIE VI

Burpees

Na zakończenie najbardziej wyczerpujące ćwiczenie, czyli tzw. burpees. W pozycji stojącej przejdź do podporu przodem następnie podciągnij kolana do klatki piersiowej i wyskocz wysoko w górę. Powtarzaj to ćwiczenie bez przerwy, w możliwie jak najszybszym tempie przez 30 sekund. 

Copyright © Agora SA