Porady Miss Polski na płaski brzuch

Miss Polski, Magdalena Bieńkowska wspólnie z trenerem personalnym z CityFit pokazała trening na płaski brzuch. Wypróbuj te 5 ćwiczeń, a z pewnością pozbędziesz się niechcianej oponki.

Ćwiczenia zaprezentowane przez Magdę to ćwiczenia, które znajdują się w jej planie treningowym. Magda wykonuje te ćwiczenia regularnie przy jednoczesnym dbaniu o zbilansowana dietę, która w przypadku płaskiego brzucha jest niezwykle istotna.

Trening składa się z 

ĆWICZENIE I

Plank w pełnym podporze z ruchem rąk przez całe ciało. Rozstaw nogi nieco szerzej, dotykaj dłonią do przeciwległego biodra.Pamiętaj o napięciu brzucha oraz pośladków. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund. 

ĆWICZENIE II

Deska w podporze na przedramionach z przyciągnięciem kolana do łokcia. Pamiętaj o mocnym napięciu brzucha i pośladków. Przyciągaj kolana jak najbliżej łokci, staraj się przytrzymać chwilę tę pozycję. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund.

ĆWICZENIE III

Plank and pull to ćwiczenie mocno angażujące mięśnie skośne brzucha. Do tego ćwiczenia możesz wykorzystać worek, torbę lub plecak. W podporze przodem chwyć obciążenie, następnie przenieś je na drugą stronę. Powtarzaj to ćwiczenie naprzemiennie - raz na jedną, raz na druga stronę. Pamiętaj o mocnym napięciu brzucha i pośladków. 

ĆWICZENIE IV

Siekierki - aby wykonać to ćwiczenie połóż się na plecach, dociśnij mocno odcinek biodrowo- lędźwiowy. Następnie unoś nogi i naprzemiennie dotykaj raz lewą, raz prawą stopą do ziemi. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 20 powtórzeń

ĆWICZENIE V

Rotacja tułowia - jeśli nie masz profesjonalnego sprzętu do tego ćwiczenia możesz wykorzystać piłkę lekarską, butelkę z wodą lub hantle. Wykonuj skręty tuowia pamiętając o napietym brzuchu. Pamiętaj o ustabilizowaniu rąk, tak aby to brzuch wykonywał całą pracę.