Trening na brzuch, uda i pośladki inspirowany boksem

FIT BOX to autorska metoda treningowa Sylwii Nowak i Michała Bernata, która łączy ze sobą elementy fitnessu i boksu tworząc skuteczny program treningowy.

Dzisiejszy trening został przygotowany specjalnie z myślą o takich partiach, jak brzuch, uda i pośladki. To trening wielowymiarowy, dzięki któremu jednocześnie spalamy kalorie i wzmacniamy nasze ciało. Wzmacnianie każdej partii opiera się na 3 ćwiczeniach, każdy blok treningowy trwa 3 minuty, w tym 45 sekund pracy i 15 sekund odpoczynku podczas każdego z wykonywanych ćwiczeń. Choć cały trening trwa zaledwie 9 minut, to jego efektywność jest naprawdę wysoka.

CZĘŚĆ I - ćwiczenia wzmacniające brzuch

1. Pierwsze ćwiczenie polega na wykonaniu dwóch brzuszków prostych i jednym brzuszku z uderzeniem po skosie.

2. Kolejne ćwiczenie to przeciwstawne unoszenie nogi i ręki przy jednoczesnym wykonaniu ciosu, a następnie wypchnięcie bioder w górę.

3. Ostatnie ćwiczenie na tę partię ciała to tzw plank z ciosami prostymi. Wykonuj każde z tych ćwiczeń przez 30 sekund, pomiędzy jednym a drugim ćwiczeniem zrób 15 sekund przerwy.

Trening na brzuch, uda i pośladki inspirowany boksem

 

CZĘŚĆ II - ćwiczenia wzmacniające uda

1. Pierwsze z ćwiczeń to wypady do przodu połączone z ciosami prostymi. Wykonuj wykrok raz na jedną, raz na drugą nogę naprzemiennie uderzając rękami w przód przez 30 sekund. Następnie zrób 15 sekund przerwy i przejdź do kolejnego ćwiczenia.

2. Drugie ćwiczenie to bieg bokserski. Wykonuj skipping jednocześnie wykonując ciosy w przód. Pamiętaj o wysokim podciąganiu kolan.

3. Ostatnie ćwiczenie to wypady do tyłu, czyli tzw. zakroki przy jednoczesnym wykonaniu uderzania w przód. 

Trening na brzuch, uda i pośladki inspirowany boksem

CZĘŚĆ III - ćwiczenia wzmacniające pośladki

1. Pierwsze ćwiczenie to przysiady z ciosami prostymi - lewa stopa z przodu. Wykonuj naprzemiennie ciosy proste i przysiad. Pamiętaj o tym, aby zawsze ręce wracały na gardę.

2. Powtórz to ćwiczenie na drugą stronę.

3. Ostatnie ćwiczenie to przysiad z burpees. Wykonaj przysiad, następnie  przejdź do podporu przodem i wróć do pozycji stojącej. 

Trening na brzuch, uda i pośladki inspirowany boksem

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.