3 ćwiczenia, które pomogą wyszczuplić i wymodelować nogi

Nie wiesz, jak się pozbyć nadmiaru tłuszczu z ud? Ada Palka przedstawiła swój autorski program treningowy, dzięki któremu będziesz mieć smukłe i jędrne uda.

Autorski trening Ady Palki - Train My Way 3x3x30 to trening, który wysmukli i ujędrni Twoje nogi. Trwa tylko 6 minut i opiera się on na jednoczesnym wzmacnianiu oraz spalaniu tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia rozpocznij od wykonania ruchu tzw. skakanki, tak aby podnieść temperaturę, móc rozgrzać ciało i przygotować je do dalszej pracy. Następnie przejdź do ćwiczeń wzmacniających:

Ćwiczenie 1

Squaty i lifty - wykonuj przysiad z odwodzeniem nogi do tyłu na zmianę przez 30 sekund.

Ćwiczenie 2

Squat sumo - stań w szerokim rozkroku z palcami skierowanymi lekko na zewnątrz. Wykonuj przysiady sumo przez 30 sekund. Pamiętaj o napięciu mięśni pośladkowych w fazie końcowej ruchu. 

Ćwiczenie 3

Wypad z podporem - wykonaj zakrok w tył, wychylając tułów do przodu, dotykając rękami podłoża. Powtarzaj ten ruch naprzemiennie - raz na jedną, raz na druga stronę przez 30 sekund.

Wszystkie ćwiczenia powtórz 3 razy. Wykonuj taki trening regularnie min 2 razy w tygodniu, a z pewnością zobaczysz efekty.

Copyright © Agora SA