Skuteczne ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Piękny, wyrzeźbiony brzuch, jest marzeniem wielu mężczyzn. Popularny kaloryfer niewątpliwie podoba się też płci pięknej. Istnieją skuteczne ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn, które pozwolą stracić zbędną tkankę tłuszczową z tego newralgicznego miejsca na ciele, a ponadto ukształtować pożądaną "kratkę" na brzuchu. Jakie?

Jakie ćwiczenia wykonywać?


Najbardziej efektywny na mięśnie brzucha będzie trening ABS i A6W. Takie ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn można wykonywać w zaciszu własnego domu, bez konieczności korzystania ze specjalistycznych sprzętów na siłowni. Oprócz ćwiczenia mięśni brzucha, trzeba także zadbać o mięśnie pleców. Utrzymują one kręgosłup i z czasem będą wspomagać trening mięśni brzucha.

Czy dieta jest niezbędna?


Zdecydowanie warto zwiększyć efektywność ćwiczeń na mięśnie brzucha i przyspieszyć widoczne efekty, dzięki prowadzeniu dobrze zbilansowanej diety. Posiłki powinny być niewielkie, ale częste. Trzeba w nich ograniczyć węglowodany, a w zamian wprowadzić chude białko oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdziemy w orzechach, oliwie z oliwek i w awokado.

Trening A6W


Pożądane będą ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn w postaci aerobicznej 6 Weidera, nazywane w skrócie treningiem A6W. Składa się on z 6 rodzajów ćwiczeń ukierunkowanych na poszczególne mięśnie brzucha. Wszystkie wykonywane są w pozycji leżącej, na miękkim, płaskim podłożu, bez specjalistycznego sprzętu. W treningu nie robimy przerwy, dzięki czemu mięśnie pracują efektywnie i pozostają w nieustannym napięciu. Ćwiczyć powinno się codziennie przez 6 tygodni, czyli w sumie przez 42 dni.
Aby przebrnąć przez każdy kolejny dzień treningów A6W, trzeba mieć silną motywację. Są to jednak bardzo skuteczne ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn, przynoszące widoczne rezultaty. Efekty zależne są od poziomu tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w dolnych partiach brzucha. Im jej więcej, tym trudniej o zadowalające rezultaty.
Poszczególne ćwiczenia A6W wyglądają następująco:
1. W pozycji leżącej unosimy górną część tułowia i jedną nogę zgiętą w kolanie pod kątem prostym. Wykonujemy spięcie, dotykając uniesionego kolana dłonią.
2. Tak samo jak w ćwiczeniu 1. tyle że unosimy obie nogi jednocześnie.
3. W pozycji z uniesionym tułowiem i jedną nogą wykonujemy spięcia, ale dłonie trzymamy splecione na karku.
4. Pozycja z ćwiczenia 2., ale ręce trzymamy splecione na karku.
5. Utrzymujemy uniesioną górną część tułowia i ręce splecione na karku. Unosimy nogi nad podłogę i wykonujemy nożyce.
6. Unosimy jednocześnie górną partię ciała oraz wyprostowane nogi nad podłogą i wytrzymujemy w tej pozycji 3 sekundy.
Każde ćwiczenie wykonujemy w serii po 6 ćwiczeń.

Ćwiczenia ABS


Wśród skutecznych ćwiczeń na brzuch dla mężczyzn wymienia się też treningi ABS. Należy wykonywać je co najmniej 4 razy w tygodniu, z jednodniowym odpoczynkiem przeznaczonym na regenerację mięśni. Zaletą tych ćwiczeń jest to, że się szybko nie znudzą, a trening trwa zaledwie 10 minut. Istnieje 10 poziomów trudności tego treningu. Pierwszy to poziom A, którego zadaniem jest rozgrzewka i przygotowanie mięśni do wytężonej pracy.
Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn ABS są szybkie i intensywne. Będąc na wstępnym poziomie A treningu, należy wykonywać 4 serie ćwiczeń:
1. Wypychanie nóg do przodu w pozycji leżącej - 15 powtórzeń.
2. Skłony tułowia w leżeniu z uniesionymi prostymi nogami - 25 powtórzeń.
3. Wypychanie nóg w pozycji leżącej - 10 powtórzeń.
4. Skłony tułowia z uniesionymi nogami - 15 powtórzeń.
Dla porównania na poziomie 1. występuje inna kolejność ćwiczeń na mięśnie brzucha dla mężczyzn:
1. Wypychanie nóg w pozycji leżącej - 15 powtórzeń w średnim tempie.
2. Wypychanie nóg w pozycji leżącej - 10 powtórzeń w średnim tempie.
3. Skłony tułowia w leżeniu, z ugiętymi pod kątem prostym kolanami - 25 powtórzeń w wolnym tempie.
4. Skłony tułowia w leżeniu z prostymi nogami - 10 powtórzeń w szybkim tempie.
Trening realizowany systematycznie, zgodnie z planem, powinien przynieść ćwiczącemu znakomite rezultaty, które również uzależnione są od sylwetki danej osoby.

Modny tata: 10 niezbędnych rzeczy, które zawsze ma w swojej torbie treningowej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.