Chcesz mieć płaski brzuch w tydzień? To możliwe

Wielu z nas narzeka na odstający brzuch, fałdki na bokach oraz nieelastyczną skórę w tym newralgicznym punkcie naszego ciała. Wyćwiczenie mięśni brzucha nie musi wiązać się z wielomiesięcznymi ćwiczeniami na siłowni. Płaski brzuch można sobie zapewnić w znacznie krótszym czasie. Jak uzyskać płaski brzuch w tydzień?

Płaski brzuch - ćwiczenia tygodniowe czy wielotygodniowe?


Standardowe ćwiczenia na płaski brzuch w tydzień nie uczynią go idealnie umięśnionym. Potrzeba do tego celu co najmniej 6 tygodni, o ile dana osoba nie ma nadwagi, ani nie jest otyła. Po takim czasie można zobaczyć pierwsze efekty treningów.
Niektórzy trenerzy przekonują jednak, że ćwiczenia na płaski brzuch w tydzień wykonywane codziennie, przez siedem dni, przynoszą pożądane rezultaty. Naukowiec dr Tony Catesiano stworzył skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch, które wykonuje się przez 7 dni. Osoby testujące jego system średnio schudły 2 kg w ciągu tygodnia i przez ten czas zmniejszyły obwód brzucha o około 6 cm. Kluczem do sukcesu jest tutaj systematyczność

Lista ćwiczeń na płaski brzuch w tydzień


Jakie ćwiczenia na płaski brzuch będą najbardziej skuteczne? Odpowiedź jest prosta - regularne i skierowane dokładnie na odpowiednie partie brzucha.
Pierwszym z nich jest ćwiczenie wykonywane w pozycji leżącej na plecach. Należy nieść ugięte nogi tak, by łydki znalazły się równolegle do podłogi. Jednocześnie krzyżujemy ręce na piersiach i napinamy mocno mięśnie brzucha. Przy wdechu unosimy głowę i całą górną część pleców, bez przyciągania brody do piersi. Wydychając powietrze, powoli opuszczamy plecy, ale tak, aby nie opierać głowy na podłodze. Ćwiczenie powtarzamy co najmniej 20 razy w serii i przerywamy jego wykonywanie w momencie, kiedy poczujemy napięcie w barkach.
Drugim ćwiczeniem na płaski brzuch w tydzień są brzuszki odwrócone, opracowane przez dr Tony`ego Castersiano. W tym przypadku również kładziemy się na plecach i przenosimy proste ręce za głowę. Dłonie wsuwamy pod jakiś ciężki mebel, szafę lub kanapę i w takiej pozycji unosimy nogi do pionu i lekko uginamy kolana. Przy takim ruchu mięśnie naszego brzucha powinny być maksymalnie napięte. Dociskamy plecy do podłogi i robiąc wdech, unosimy biodra o kilka centymetrów, a następnie z wydechem opuszczamy biodra. Takie ćwiczenie wykonujemy w ramach co najmniej 18 powtórzeń i przerywamy je, jeśli zaczynamy gwałtownie podrywać biodra w górę.
Trzecim ćwiczeniem jest kołyska. To ćwiczenie na płaski brzuch w tydzień, które jest bardzo skuteczne. Należy przy nim usiąść na podłodze i ugiąć nogi. Unosimy stopy i staramy się utrzymać równowagę, balansując przy tym na kości ogonowej. Napinany mięśnie brzucha i prostujemy nogi, jednocześnie odchylając tułów w tył. Wracamy do pozycji wyjściowej i nie opuszczamy stóp na podłogę. Trzeba wykonać co najmniej 8 powtórzeń dziennie.
Ostatnim, czwartym ćwiczeniem zalecanym jako skuteczny sposób na spłaszczenie brzucha w tydzień, jest unoszenie bioder. Kładziemy się na prawym boku i podpieramy na prawym łokciu. Lewą dłoń opieramy na biodrze, napinamy mięśnie brzucha i robiąc wdech, unosimy biodra tak, aby ciało utworzyło linię prostą. Wytrzymujemy w pozycji kilka sekund i opuszczamy biodra. Ćwiczenie powtarzamy co najmniej 15 razy - trzy serie na prawym i trzy serie na lewym boku. Przerywamy je, kiedy poczujemy, że nie utrzymamy już bioder na stałej wysokości.

Płaski brzuch - ćwiczenia, jak wykonywać?


Nasz brzuch może stać się płaski w zaledwie 7 dni, jeśli będziemy trzymać się kilku prostych zasad. Za pierwszym razem na pewno nikt nie wykona wielu powtórzeń podanych ćwiczeń, chyba że już wcześniej regularnie był aktywny fizycznie. Zasadniczo każde z opisanych ćwiczeń powtarza się tyle razy, ile zdołamy, ale nie mniej niż zostało to wskazane. Między seriami zaleca się 30-sekundowy odpoczynek.
Efekty brzuszków można zmaksymalizować, łącząc takie ćwiczenia z treningiem aerobowym, np. bieganiem, pływaniem czy jazdą na rowerze oraz z dietą opartą na warzywach, chudym mięsie, nabiale i produktach pełnoziarnistych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.