Hot Body. Trening petarda, czyli nowa płyta Ewy Chodakowskiej [TEST MYFITNESS]

Hot body, to najnowszy program treningowy najpopularniejszej trenerki w Polsce, Ewy Chodakowskiej. Zestaw ćwiczeń, który tym razem zaproponowała nam Ewa, składa się z intensywnego wysiłku aerobowego oraz ćwiczeń wzmacniających. Trenerka obiecuje, że dzięki temu treningowi spalimy maksymalną ilość kalorii, poprawimy kondycję, wytrzymałość oraz siłę, a także wymodelujemy ciało do wymarzonych kształtów. Jakie są moje pierwsze wrażenia po treningu? Sprawdźcie sami!
Nic nie dzieje się przez noc. Na sukces składa się regularny trening, regeneracja oraz zdrowa dieta.

Trening hot body składa się z rozgrzewki, 10 rund (gdzie każda runda to trzy ćwiczenia, które wykonujemy przez 30 sekund, powtórzone razy dwa) oraz rozciągania. Cały program trwa 45 minut. 

Hot body - rozgrzewka

Hot body rozpoczynamy od solidnej rozgrzewki, która trwa ponad 5 minut. W tym czasie nasze ciało przygotowuje się do intensywnego treningu, minimalizujemy ryzyko kontuzji, a nasz oddech oraz serce zdecydowanie przyspiesza.

Hot body - trening zasadniczy

I tu zaczęła się cała zabawa. 10 rund bez żadnej przerwy. Brzmi jak szaleństwo? I tak właśnie jest! Każda runda zawiera inne ćwiczenia, które maksymalnie angażują wszystkie nasze mięśnie. Połączenie różnych wariacji przysiadów, wykroków, planków oraz pompek, które przeplatane są przeskokami, sprawia że od samego początku pot leje się strumieniami, a my ledwo łapiemy oddech. Największym plusem, tego zestawu treningowego jest jego różnorodność. Dzięki temu ćwiczenia, mimo swojej intensywności, mijają nam bardzo szybko. Najnowszy zestaw  ćwiczeń przygotowanych przez Ewę, niesamowicie męczy i moim zdaniem jest to najcięższy, spośród wszystkich wydanych przez nią treningów.

Już po krzyku.

Hot body - rozciąganie

Rozciąganie jest dość krótkie, ale całkowicie spełnia swoje zadanie. Podczas tych kilku ćwiczeń, jesteśmy w stanie rozluźnić mięśnie, uspokoić oddech oraz wyciszyć nasze ciało. 

Hot body - podsumowanie

Z płytami Ewy Chodakowskiej ćwiczę od wielu lat i od nich zaczynałam swoją przygodę z fitnessem. Z całą pewnością, jest to jeden z najintensywniejszych treningów, stworzonych przez nią. Nieziemsko daje w kość, ale dzięki temu, że ćwiczenia nie powtarzają się wielokrotnie, to trening mija zadziwiająco szybko. Wszystkie ćwiczenia skomponowane są tak, aby spalić jak największą liczbę kalorii (nawet do 700 kcal podczas jednego treningu!). Moim zdaniem, jak najbardziej należy mu się miano hot body.

Jesteś tutaj, bo jesteś ważna.

Zobacz także: Fit jadłospis na cały tydzień od Ewy Chodakowskiej! "Płaski brzuch robimy w kuchni"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.