Przysiadami popraw swoją pupę! Czyli co zmieniło się gdy przez 10 dni, codziennie robiłam TYSIĄC przysiadów [TEST MYFITNESS.PL]

Stawiając sobie takie wyzwanie początkowo nie zdawałam sobie sprawy z tego, w co się pakuję. Po pierwszym treningu zwątpiłam w to, że wytrwam do końca, ale w końcu jeśli stawiać sobie poprzeczkę, to wysoko. Założenie: 1000 przysiadów każdego dnia, przez kolejne 10 dni, co łącznie daje 10000 przysiadów. Brzmi irracjonalnie? Może odrobinę. Czy wytrwałam? Czytajcie dalej.

Dlaczego akurat przysiady?


Przysiady to ćwiczenia, które angażują głównie mięśnie pośladkowe oraz mięśnie ud i łydek. Dzięki temu są jednymi z najskuteczniejszych ćwiczeń wpływających na uda i pośladki.  Są także skutecznym sposobem na spalenie zbędnych kalorii. Wykonując przysiady wzmacniamy mięśnie pośladków, ud, łydek, a nawet brzucha. Poprawiamy także ruchomość stawów, zwiększenie gęstości kości oraz wykształcenie poczucia równowagi.

Przysiad z kettlemPrzysiad z kettlem Judyta Witkiewicz

Jak ćwiczyłam?


Aby trening nie był nudny oraz monotonny podzieliłam go sobie na serie. Wykonywałam 10 serii po 100 przysiadów, a w kazdej serii wykonywany przysiad był trochę inny.
seria 1: klasyczne przysiady
seria 2: przysiady ze złączonymi nogami
seria 3: przysiady ze wznosem nogi do boku
seria 4: przysiady ze wznosem nogi w tył
seria 5: przysiady ze wspięciem na palce
seria 6: przysiady z wykopem w przód
seria 7: prisoner squats
seria 8: przysiad bułgarski
seria 9: przysiad sumo z kettlebellem
seria 10: przysiad ze sztangą trzymaną z przodu

Przysiad ze złączonymi nogamiPrzysiad ze złączonymi nogami Judyta Witkiewicz

Przysiad ze sztangą trzymaną z przoduPrzysiad ze sztangą trzymaną z przodu Judyta Witkiewicz

Co z zakwasami?


Nie będę kłamać, było ciężko, momentami nawet bardzo. Mimo różnych wariacji wykonywanych przysiadów, powtarzanie praktycznie tego samego ruchu dawało nieźle popalić. Po pierwszych trzech dniach ledwo byłam w stanie się poruszać, ale po następnych kilku treningach było coraz lepiej. Wynikało to z faktu, że organizm z czasem przyzwyczaja się do danych ćwiczeń (właśnie dlatego treningi powinny być różnorodne, by organizm nie zdążył się przyzwyczaić). Po dziesiątym treningu zakwasy nawet się nie pojawiły.

Czego oczekiwałam po tym wyzwaniu?


Jako osoba, która ze sportem ma już jakiś czas do czynienia i wiem, że cudów nie ma, nie miałam szczególnie wygórowanych oczekiwań. Liczyłam bardziej na ujędrnienie oraz podniesienie pośladków, niż magiczne pojawienie się pupy Jen Selter ;)

Efekt przysiadów po 10 dniachEfekt przysiadów po 10 dniach Judyta Witkiewicz

Co stwierdzam po 10 dniach oraz jakie zauważyłam efekty?


Przysiady kochałam zawsze i tak też pozostanie, natomiast myślę, że po tym wyzwaniu zrobię sobie od nich małą przerwę. A teraz najważniejsze, czyli efekty! Po dziesięciu dniach, morderczego wykonywania przysiadów zauważyłam efekty, które bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Skóra na udach i pośladkach stała się bardziej jędrna i gładka, sama pupa podniosła się, a obwód zwiększył się o 3 cm. Czy jestem zadowolona z rezultatów? Jak najbardziej! Szczególnie, że nie oczekiwałam zbyt wiele. Polecam każdemu spróbowanie takiego wyzwania, należy jednak pamiętać o prawidłowej technice wykonywanych przysiadów, gdyż źle wykonywane ćwiczenie może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Pamiętajcie, przede wszystkim to sobie nie szkodzić!

Zobacz także: Trening na NOGI i POŚLADKI: jak robić przysiady?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.