5 zalet rolowania po treningu!

Rollowanie jest tak samo ważne jak rozciąganie po treningu. Dzięki niemu możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji i jeszcze bardziej rozciągnąć mięśnie.

Każdy trening musi rozpoczynać się od rozgrzewki, która powinna być na tyle intensywna by maksymalnie rozgrzać mięśnie i przygotować je do pracy. Po właściwym treningu nie możemy zapominać o rozciąganiu. Rolując się jeszcze lepiej możemy je wzmocnić. Poznaj inne zalety rolowania się po treningu.

Dlaczego warto rolować się po treningu? 

1. Zapobiega kontuzjom 

Regularne rolowanie mięśni zapobiega kontuzjom. Należy jednak pamiętać o tym jak korzystać z rollera, które mięśnie masować, a które pomijać. W innym wypadku możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. 

2. Masaż mięśni

Dzięki rollerowi możesz nie tylko wymasować mięśnie, ale również wzmocnić mięśnie głębokie. Regularne rolowanie poprawia ruchomość stawów i pozytywnie wpływa na proces kurczliwości mięśni. 

3. Redukuje stres

To jeden z lepszych sposobów na zredukowanie stresu. Regularne rolowanie powoduje obniżenie się poziomu kortyzolu, który niekorzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. 

4. Przyspiesza regenerację

Zmęczone i obolałe mięśnie po treningu szybciej wrócą do formy, kiedy będziesz je po każdym treningu masować. taki zabieg pomoże ci trenować na jeszcze większych obrotach, a tym samym bez względu na to jaki cel chcesz osiągnąć możesz zrobić to jeszcze szybciej.

5. Zmniejsza ból w mięśniach

Rolując się codziennie możesz zapomnieć o zakwasach. Pojawiają się one zazwyczaj, wtedy kiedy bardzo intensywnie trenujemy, Czasem są one tak dokuczliwe, że nie jesteśmy w stanie dalej ćwiczyć. Jeżeli na stałe wprowadzisz rolowanie do swojego planu treningowego możesz o nich zapomnieć. 

Zobacz też: Przepis na oczyszczające i detoksykujące latte z buraka [HIT Z INSTAGRAMA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.